Českolipská MHD chystá změny

MHD v České Lípě. Foto: archiv BusLineMHD v České Lípě. Foto: archiv BusLine

ČESKÁ LÍPA - Změny v jízdních řádech na linkách městské hromadné dopravy (MHD) v České Lípě. Změny vycházejí z požadavku občanů.

Reklama

Od 10. prosince 2017 dojde v MHD Česká Lípa ke čtyřem změnám v jízdních řádech, které vycházejí z požadavků českolipských občanů. Změny týkající se linek č. 203, 206, 207 a 225.

Změny platné od 10. 12. 2017 do 8. 12. 2018:

1) U linky č. 203 dojde k posunu odjezdů všech víkendových spojů o 5 minut dříve - např. spoj. č. 201 odjezd ze Sídliště Lada 5:10 (nově 5:05), spoj. č 202 odjezd z Dubice 4:41 (nově 4:36) atd.

Změna byla navržena z důvodu časové rezervy na Hlavním nádraží na přestup vlaků, zejména na nové trase do Mladé Boleslavi v lichou hodinu, kde by v současné době byly na přestup pouhé čtyři minuty (nově 9 minut), např. odjezd vlaku z České Lípy, hl. nádraží v 7:34, příjezd autobusu linky č. 203 sídliště Lada v současné době v 7:30 (nově 7:25).

V opačném směru se zkrátí doba čekání na linku č. 203 z Hlavního nádraží na Sídliště Lada o 5 minut - např. příjezd vlaku ze směru z Mladé Boleslavi 7:34 - odjezd linky č. 203 směr Sídliště Lada 7:50 (nově 7:45), příjezd vlaku ze směru z Mladé Boleslavi 8:23 - odjezd linky č. 203 směr Sídliště Lada 8:35 (nově 8:30).

2) U linky č. 206 dojde u ranního spoje č. 5 posunutí všech odjezdů po celé trase tohoto spoje o 5 minut dříve - v současné době odjezd ze Sídliště Lada v 7:10, nově v 7:05.

Změna byla navržena z důvodu stížností rodičů dětí ze ZŠ Partyzánská na pozdní příjezd do školy, kde tento spoj nabírá i děti ve Staré Lípě a v současné době přijíždí do zastávky Partyzánská v 7:48, nově by to bylo v 7:43.

3) U linky č. 207 dojde prodloužení víkendových spojů č. 106 ze Sosnové do Okřešic a č. 105 z Okřešic do Sosnové v 9:30 (spoj dále pokračuje na Hlavní nádraží a navazuje na linku č. 225 směr Na Výsluní, taktéž v opačném případě).

Změna byla navržena z důvodu přání občanů, kteří by se rádi dostali o víkendech v dopoledních hodinách do zahrádkářské kolonie v Okřešicích, další spoj autobusu je v Okřešicích až v 15:30.

Touto změnou dojde k ročnímu navýšení cca o 460 ujetých kilometrů. Z toho by měl Liberecký kraj na základě Smlouvy o finanční spolupráci ve veřejné linkové dopravě pro rok 2018 přispět na 220 km tohoto spoje na území obce Sosnová.

Zbytek hradí město Česká Lípa a znamená to zvýšení ročních nákladů na provoz MHD přibližně 11 000 Kč.

4) U linky č. 225 dojde posunutí odjezdu ranního víkendového spoje ze zastávky Na Výsluní z 5:00 nově na 5:15.

Tato změna byla navržena na základě požadavků občanů, kteří dojíždění ze sídliště Špičák na začátek průmyslové zóny na mimořádné víkendové ranní směny. Na Hlavním nádraží tento spoj dorazí v 5:30.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu
Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo

Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?
Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř

Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů
V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!

Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká
Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý
Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu


Komentáře