Česká Lípa chce podporovat stavby domovních čističek

Česká Lípa - V rozpočtu pro rok 2016 má město Česká Lípa zarhnuty finance pro podporu čističek odpadních vod (ČOV). Které lokality se mohou dočkat podpory z městské kasy?

Reklama

„Půjde o další podpůrný dotační program pro vlastníky objektů pro bydlení a objektů pro rekreaci v katastrálních územích Okřešice, Vlčí Důl, Vítkov, Heřmaničky, Písečná a Česká Lípa v části lokality Kopeček, kde není možné připojení na veřejnou kanalizační síť. Průzkumem bylo zjištěno, že se celkem jedná o cca 170 domácností,“ specifikoval místostarosta Juraj Raninec.

Jak doplnil, při tomto počtu potenciálních žadatelů o dotaci a limitu pro výši dotace na 1 objekt v částce 100 tisíc Kč, by se na straně města jednalo o závazek poskytnutí podpory v celkové výši 17 mil. Kč, a to v letech 2016 až 2018, kdy by měly být podle navrhovaného programu dokončeny všechny dotované projekty domovních čistíren v navržených lokalitách.

Po úvodní fázi v Častolovicích město nabídne tuto podporu i dalším lokalitám, v nichž není technicky možné nebo ekonomicky vhodné vybudovat veřejnou kanalizační síť splaškové kanalizace a jejichž obyvatelé se na město obracejí se žádostmi o pomoc.

Podle vyjádření českolipské radnice v Častolovicích nabízené podpory výstavby čistíren odpadních vod využila více než polovina domácností, kterým město přispělo na čističky v úhrnné výši cca 2,3 mil. Kč, přičemž na tuto podporu bylo zastupitelstvem vyčleněno celkem 5 mil. Kč.

ČTĚTE:  Česká Lípa chce podporovat stavby domovních čističek

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře