Česká Lípa chce podporovat stavby domovních čističek

Česká Lípa - V rozpočtu pro rok 2016 má město Česká Lípa zarhnuty finance pro podporu čističek odpadních vod (ČOV). Které lokality se mohou dočkat podpory z městské kasy?

Reklama

„Půjde o další podpůrný dotační program pro vlastníky objektů pro bydlení a objektů pro rekreaci v katastrálních územích Okřešice, Vlčí Důl, Vítkov, Heřmaničky, Písečná a Česká Lípa v části lokality Kopeček, kde není možné připojení na veřejnou kanalizační síť. Průzkumem bylo zjištěno, že se celkem jedná o cca 170 domácností,“ specifikoval místostarosta Juraj Raninec.

Jak doplnil, při tomto počtu potenciálních žadatelů o dotaci a limitu pro výši dotace na 1 objekt v částce 100 tisíc Kč, by se na straně města jednalo o závazek poskytnutí podpory v celkové výši 17 mil. Kč, a to v letech 2016 až 2018, kdy by měly být podle navrhovaného programu dokončeny všechny dotované projekty domovních čistíren v navržených lokalitách.

Po úvodní fázi v Častolovicích město nabídne tuto podporu i dalším lokalitám, v nichž není technicky možné nebo ekonomicky vhodné vybudovat veřejnou kanalizační síť splaškové kanalizace a jejichž obyvatelé se na město obracejí se žádostmi o pomoc.

Podle vyjádření českolipské radnice v Častolovicích nabízené podpory výstavby čistíren odpadních vod využila více než polovina domácností, kterým město přispělo na čističky v úhrnné výši cca 2,3 mil. Kč, přičemž na tuto podporu bylo zastupitelstvem vyčleněno celkem 5 mil. Kč.

ČTĚTE:  Česká Lípa chce podporovat stavby domovních čističek

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře