Předvolební glosář: Ještě, že máme Ratha, jistě si říkají kandidáti do Senátu...

Printscreen Facebook Ano Litoměřice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Printscreen Facebook Ano Litoměřice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

/KOMENTÁŘ/ - Po šesti letech se konají v obvodě Litoměřicko a Slánsko volby do Senátu. Tak špatný výběr kandidátů se jen tak nevidí. Ještě, že kandiduje David Rath...

Reklama

Je zábavné sledovat komentáře a analýzy tzv. pražské kavárny. Ta se utvrzuje v tom, že ví nejlíp, jak to v daném regionu dopadne.

Zvláště, když dva představitelé pražského establishmentu sedí ve studiu ČT24 v pořadu Události, komentáře. Tak jako tento týden.

Dva novináři a komentátoři. Petr Honzejk z "Bakalových" Hospodářských novin a Martin Zvěřina z "Babišových" Lidových novin.

Už to samo o sobě je síla!

Téma? Oba pánové za moderace Daniely Písařovicové (která míří tancovat do StarDance), řešili pohnutky Davida Ratha, který oznámil kandidaturu do Senátu v obvodě Litoměřicko-Slánsko.

Zábavné a tragikomické zároveň je na tom to, že Zvěřina z Lidovek s vážnou tváří tvrdil, že favorité jsou někdo jiný: litoměřický starosta z ODS a zastupitel z TOP 09(!).

Kvalita vysílání veřejnoprávní televize jde zřejmě skutečně dolů, neboť pozvat si do pořadu hosta, který ani nezaznamenal, že kandidát TOP 09 vůbec nekandiduje (pravděpodobně měl pan komentátor namysli Vlastimila Dvořáka z Roudnice nad Labem).

Vystoupení obou pánů v televizi vygradovalo tím, že moderátorka Písařovicová se ani nezmohla reagovat, že takový kandidát neexistuje - tudíž logicky nemůže být jedním z favoritů. Asi paní Písařovicová místo přípravy na vysílání se připravuje na tancování...

Pojďme dále.

Od jiného experta Michala Závady, editora Forum24, časopisu a webu blízkému k ODS, jsme se zase dozvěděli, že favoritem je někdo jiný.

Citujme: "Dlouholetý úspěšný starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, kandidující za ODS a galerista, organizátor řemeslných a farmářských trhů a živnostník Libor Uhlík. Tyto dvě osobnosti jsou favority na post senátora za Litoměřicko a Slánsko."

Od autora, který byl šéfredaktorem Litoměřického deníku, tudíž by mohl více znát místní reálie, se ale dozvídáme další "perly".

Opět citujme: "Obyvatelé obcí na Litoměřicku a Slánsku totiž byli zvyklí na akčního senátora, který oddaně pracoval pro region, byl to především Alexandr Vondra, ale i Zdeněk Bárta."

Autor ale pro pražskou kavárnu, neboť obsah webu je cílen zejména na Prahu, zapomněl dodat, že Alexandr Vondra v roce 2012 při obhajování mandátu se nedostal ani do druhého kola senátních voleb.

Další perla z pera Závady je ve srovnání, že - opět citujme - "že (Rath) žije kdesi u Prahy".

Aha, a Alexandr Vondra žil kde?! A jak je tedy možné, že voliči neocenili Vondrovo senátorství? Když podle Závady voliči chtějí "někoho, kdo bude opět jezdit do vesnic, řešit se starosty a obyvateli jejich potíže a pomáhat jim."

Pro upřesnění. S Michalem Závadou jsem v Litoměřicích seděl v jedné redakci, takže za jeho řádky vidím jiný záměr, než se neznalým čtenářům snaží "nakukat". Ale když to pražská kavárna a Pavel Šafr zbaští...

A do třetice.

Jak Ladislav Chlupáč, Libor Uhlík, tak i Ondřej Štěrba (kandidát ANO) postaví start senátní kampaně na odsuzování kandidatury Davida Ratha.

U Štěrby, který doteď je vlastně v kampani neviditelný - asi neví, jak ji pojmout - startovní výstřel započal plakátem "Tady nebude Ráthovo, udělám pro to maximum".

Jestli tohle vymýšlí Štěrba s Tomášem Sarnovským (kandidátem ANO na litoměřického starostu), nebo snad další snobská pražská kavárna kolem Babišových marketérů v čele s Prchalem, Vořechovským nebo Hančem, tak aby se volič začal děsit, co ještě přijde.

Zrovna kandidát ANO má co říkat, když premiérem je jejich předseda, který je trestně stíhaný.

A na závěr. Ani Chlupáč nemá co říkat. ODS si postaví do čela pražské kandidátky Bohuslava Svobodu, rovněž nepravomocně odsouzeného.

Jen tak pro připomenutí. David Rath je rovněž nepravomocně odsouzen. Navíc nebyl zbaven občanských práv a existuje něco jako presumpce neviny.

Ale to demokraté Chlupáč, Uhlík, Štěrba, Závada, Zvěřina, Honzejk jaksi zapomněli divákům, čtenářům, voličům sdělit...

Reklama

Hodnocení

2.82 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře