Zůstane dětské oddělení a pohotovost v Litoměřicích? Referendum 8.11.2019 rozhodne

Dítě, nemoc, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Dítě, nemoc, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Referendum v Litoměřicích 8. listopadu 2019 (10 - 20 hodin) rozhodne, jak bude v budoucnu vypadat struktura oddělení Nemocnice Litoměřice a zda nedojde k omezování či dokonce k rušení akutní zdravotní péče.

Reklama

V současnosti jsou nejohroženější dětská oddělení a na ně navázané pohotovosti,​ která jsou ztrátová, proto se jejich vlastníci - zvláště ti soukromí - ani příliš nesnaží tato oddělení zachovat.

V mnohých​ nemocnic​ích​​ provozovatelé ​nejprve ​omezili​ provoz, pak je zavřeli ​zcela​.

Jako důvod se často uvádí nedostatek lékařů a peněz. Avšak otázka zní. Chceme zachovat pro rodiny s dětmi dostupnou zdravotní péči ​či chceme vše podřídit zisku, protože se nás tento problém netýká?

Dětské oddělení s dětskou pohotovostí v nemocnici v Litoměřicích v současnosti zajišťuje akutní zdravotní péči pro celý region Litoměřicka a Roudnicka​, protože​ v roudnické nemocnici je dětské oddělení od 16. října 2019 oficiálně z technických důvodů uzavřeno. Již dávno byla zrušena i dětská pohotovost.

Pro cel​ou zmíněnou oblast​ je nemocnice v Litoměřicích ​a všechny její provozy včetně dětského oddělení ​důležitá a žádoucí.

Pokud by se nemocnice v Litoměřicích stala například soukromou, neboť město Litoměřice jako jediný vlastník by ji prodal soukromé firmě, není jistota, zda by dětské oddělení bylo zachováno.

Zůstane-li ​nemocnice městu, je tu stále šance, že by dětské oddělení rušeno ani v budoucnu nebylo - neboť nemocnice v Litoměřicích má plnit především veřejnou funkci ​(službu)​.

Jen si představte, že budete s nemocným dítětem s vysokými horečkami​, zvracením, průjmem, dušností,​ cestovat až do Ústí nad Labem...

V referendu o dalším osudu litoměřické nemocnice mohou rozhodovat pouze lidé s volebním právem a trvalým bydlištěm v Litoměřicích.

V rukou mají i osud dalších rodin s dětmi z celého regionu Litoměřicka a Roudnicka.

Petiční výbor, který je složen z lékařů a dalších zdravotníků, apeluje na všechny rodiče, aby přišli k referendu. A rozhodli o tom, že nemocnice v Litoměřicích zůstane městu či budepřevedena na kraj,​ pod jejímž vedením je zachování dotovaných provozů reálné.

Proto v pátek 8. listopadu 2019 mezi 10. a 20. hodinou v místech, kde se obvykle konajívolby, ​přijďte rozhodnout​ o budoucnosti nemocnice v Litoměřicích.

A zaškrtněte křížek u ANO.

Toto je komerční sdělení: SeveročeskýDeník.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více zde

Reklama

Hodnocení

2.56 hvězdiček / Hodnoceno: 16x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře