Roudnická nemocnice: Zlomový rozsudek v kauze prokuristy Tomáše Krajníka

Tomáš Krajník. Foto: archiv PNsP
Tomáš Krajník. Foto: archiv PNsP

Po více jak dvouletém maratonu v soudní síni skončil (zatím nepravomocně) rozhodnutím Krajského soudu v Ústí nad Labem spor, ve kterém jeden ze společníků nemocnice Ing. Jakub Zavoral obvinil Mgr. Tomáše Krajníka, že jako prokurista nejednal s péčí řádného hospodáře a z předražení rekonstrukce oddělení.

Reklama

Soudce Jiří Fellner definitivně odmítl všechny důvody, které Jakub Zavoral v žalobě uvedl a rozhodl, že Ing. Zavoral se domáhal pozastavení výkonu funkce prokuristy Mgr. Krajníka neprávem.

Vykonstruovaná obvinění se řadí do dalších účelových nařčení, která v průběhu posledních dvou let byla ze strany pana Zavorala na adresu pana Krajníka vznesena.

Mgr. Jan Špaček, právní zástupce pana Krajníka, na rozhodnutí Krajského soudu reagoval následovně: Vítáme, že se soud dokázal vypořádat s opravdovým balastem různých nepravdivých obvinění ze strany protistrany a že dokázal tuto kauzu takto pozitivně rozhodnout ještě před Vánocemi."

Soudem ustanovený opatrovník JUDr. Oldřich Řeháček z Administrace insolvencí, jehož mandát sice v důsledku jiného rozhodnutí Krajského soudu v Ústí nad Labem končí, podpořil u  soudního jednání svým stanoviskem prokuristu Mgr. Krajníka, když uvedl, že po dobu jeho působení v nemocnici nenarazil na nic, z čeho by bylo možné dedukovat jakékoliv pochybení Mgr. Krajníka při zadání jakékoliv investiční akce nebo její předražení.

Markéta Smutná, PR manažer Podřipské nemocnice s poliklinikou

Toto je komerční sdělení: SeveročeskýDeník.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více zde

Reklama

Hodnocení

3.08 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře