Referendum: Proč nemocnici v Litoměřicích soukromníkovi ne a nejlépe městu ano

Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

V Litoměřicích v pátek 8. listopadu 2019 (10 - 20 hodin) proběhne historické referendum o nemocnici v Litoměřicích.

Reklama

Vedení města již téměř od roku 2016 usiluje o změnu vlastníka městské nemocnice. Nejprve byla příspěvkovou organizací, nyní je akciovou společností.

Petičnímu výboru SOS Nemocnice Litoměřice, který je složen z lékařů a dalších zdravotníků, se dlouhodobě nelíbí záměr nemocnici nejdříve pronajmout a nyní prodat. Upozorňuje na rizika spjatá se změnou vlastníka nemocnice, a to zejména soukromníkovi - finančním skupinám.

Politici z vedení radnice v Litoměřicích sice tvrdí, že hledají strategického partnera, který prý má zajistit dostatek peněz pro provoz a investice nemocnice, avšak Petiční výbor SOS Nemocnice Litoměřice varuje v 5 bodech, proč je nevhodné, aby městská nemocnice získala soukromého majitele.

Petiční výbor SOS Nemocnice Litoměřice: 5 důvodů, proč neprodávat nemocnici

1. Pod soukromým investorem hrozí zhoršení kvality poskytované zdravotní péče ve formě nízké kvality používaného materiálu a nutnosti nově zavedených doplatků např. na rehabilitaci. Příklady již v republice existují

2. Pod soukromým investorem hrozí omezení akutní zdravotní péče, např. chirurgické  a dětské ambulance, s vynucováním městských dotací na její ztrátový provoz pod pohrůžkou jejího omezení až uzavření. Příklady již v republice existují.

3. Pod soukromým investorem město ztratí možnost jakkoli ovlivnit další vývoj kvality a rozsahu poskytované zdravotní péče pro obyvatele celého regionu.

4. Nemocnice je ekonomicky soběstačná, stabilní, bezeztrátová, není ekonomický důvod k jejímu prodeji

5. Nemocnice je moderně vybavená, t.č. bez nutnosti velkých investic, další úspěšný rozvoj lze plně pokrýt dotacemi evropskými, státními a vlastními finančními zdroji.

Petiční výbor SOS Nemocnice Litoměřice konstatuje, že za současným stavem nemocnice stojí její nekvalitní management, což je důvod k výměně vedení nemocnice a ne k prodeji celého zařízení.

Současný management nerespektuje potřeby personálu a uměle se dlouhodobě snaží vytvářet dojem krizové situace. Tato "úspěšná snaha“ s cílenou ztrátou akreditací a demotivací personálu dovádí nemocnici s novým rokem k výrazné personální krizi skutečné.

Petiční výbor, který je složen z lékařů a dalších zdravotníků, apeluje na všechny obyvatele Litoměřic, aby přišli k referendu. A rozhodli o tom, že nemocnice v Litoměřicích zůstane městu či bude převedena na kraj.

Proto v pátek 8. listopadu 2019 mezi 10. a 20. hodinou v místech, kde se obvykle konají volby, rozhodli o budoucnosti nemocnice v Litoměřicích.

A zaškrtli křížek u ANO.

Toto je komerční sdělení: SeveročeskýDeník.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více zde

Reklama

Hodnocení

2.55 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře