Na kraj chtějí i politologové z UJEP. Kandidují za VIZI – národní socialisté

Jan Vondrouš, kandidát Vize - Národní socialisté do zastupitelstva Ústeckého kraje. Foto: archiv J. Vondrouše
Jan Vondrouš, kandidát Vize - Národní socialisté do zastupitelstva Ústeckého kraje. Foto: archiv J. Vondrouše

Do krajských voleb kandiduje v rámci Ústeckého kraje hned 19 subjektů. Vedle tradičních stran kandiduje nově také VIZE – národní socialisté. Stranu tvoří hlavně mladí politologové z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a lídrem je Bc. Jan Vondrouš, který již v roce 2018 kandidoval do Senátu PČR.

Reklama

Hnutí NE-VOLIM.CZ se prakticky převtělilo do VIZE, protože jsme chtěli víc zdůraznit v rámci kraje ten pozitivní přístup. Celorepublikově pak je našim cílem sjednotit všechny odštěpené proudy národně – sociální strany, která měla až do převratu komunistů vždy významné postavení,“ vysvětluje lídr kandidátky.

Na kandidátce se objevuje politolog Mgr. Petr Leník z Litoměřic, nebo Ing. Veronika Šámalová ze Štětí. Samotnou kandidátku uzavírá Mgr. Hynek Tippelt, PhD – vysokoškolský pedagog právě z Ústí, který již dříve kandidoval a pomáhal zakládat Piráty na Ústecku.

„Ta kandidátka je dobře postavená, protože je tvořená převážně mladými lidmi, kteří ale jsou odhodlaní a mají již zkušenosti. Vedle politologů, učitelů jsou tam i osobnosti, které v daných regionech mají své jméno, jako např. Mgr. Marcel Hrubý – významný ochránce památek, za kterým stojí spousta práce při obnově kostelů na Děčínsku, nebo z hlediska bezpečnosti Mgr. Bc. Jan Matějka ze Šluknova – člověk, který oboru skutečně rozumí a pracuje na Policejním prezidiu“ říká Bc. Jan Vondrouš a dodává: „není to ale jen o vzdělaných lidech, máme na kandidátce třeba i Vlastu Kaulerovou, která je duší i tělem záchranář a dobrovolný hasič, nebo Lukáš Šakulič, který pracuje v oblasti sociální péče o staré a nemohoucí. To jsou lidé, před kterými je třeba mít úctu a vážit si jejich práce.“

Z hlediska programu je pro VIZI důležité především zdravotnictví, bezpečnost, zvýšení čerpání dotací z fondů EU, doprava, či školství. Některé věci se pomalu dávají do pohybu, oproti roku 2018 musíme říct, že vlaky nám z Lovosic jezdí už alespoň do Chotiměře, nebo autobusy  - ty už také jezdí téměř podle jízdních řádů, a ne tak jako v roce 2018, kdy musel krajský zastupitel za ČSSD vyvěšovat na svém facebookovém profilu seznam autobusů, který další den nepojedou. „Myslím, že by voliči měli zhodnotit, kdo kraj řídil a jak například zajišťoval právě onu dopravní obslužnost. A vymlouvat se na to, že chyběli řidiči je lichá záležitost. Politik musí předvídat každou situaci a vedení kraje ty smlouvy připravovalo, takže je zato odpovědné a ne že ne“ říká Bc. Jan Vondrouš.

Jsou ale věci, které jdou spíš vzad než dopředu a to je například zdravotnictví – nemocnice v Roudnici nad Labem je v nadnárodních rukou, nemocnice v Litoměřicích by měla přejít pod kraj i proti vůli místním obyvatelům, ale samozřejmě, že ta hrozba v případě vzniku pravicového vedení kraje, tady je, že i třeba tato nemocnice nakonec skončí u nějakého soukromníka. Tomu by měli voliči zabránit a zvážit komu svůj hlas na podzim dají.

Více na www.vizens.cz

Zadavatel: Politické hnutí Vize - národní socialisté, Zpracovatel: Politické hnutí Vize - národní socialisté

Toto je komerční sdělení: SeveročeskýDeník.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více zde

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře