Libochovice jsou ideálním místem pro bydlení

Centrum Libochovic. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Centrum Libochovic. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Proč bydlet v hektickém městě, když je možné zvolit ideální místo kombinující město s malou obcí. To jsou například Libochovice, které mají kvalitní infrastrukturu i možnosti bydlení.

Reklama

Jako v malé obci v blízkosti přírody, přitom realtivně blízko do městských center.

Z Libochovice je to do Lovosic 16 kilometrů a 19 minut jízdy autem. Do Litoměřice je to 21 kilometrů a 24 minut jízdy autem. Do Roudnice nad Labem je to 18 kilometrů a 21 minut jízdy. Do Loun je to z Libochovic 22 kilometrů a 28 minut jízdy.

A do Prahy je to 63 kilometrů za 47 minut.

Atraktivní lokalita

Libochovice leží na atraktivním místě v jižní části Ústeckého kraje u řeky Ohře. Městem vede železniční trať Lovosice - Louny, která bude v následujících letech rekonstruována. Modernizace zajistí vyšší jízdní komfort a v plánu je i nasazení spěšných vlaků na přímé lince Žatec - Libochovice - Lovosice - Ústí nad Labem.

Libochovice jsou v blízkosti dálnice D8, exit 35. K dálnici z Libochovic přes Budyni nad Ohří je to jen 12 kilometrů.

Bydlení v Libochovicích je možné v bytových domech nebo v rodinných domech. Není nutné bydlet přímo v Libochovicích, pozemky ke stavbě nabízejí i sousední obce, pro které jsou Libochovice přirozeným centrem.

Samotné Libochovice se skládají z vlastních Libochovic a také přidružených obcí Poplze a Dubany.

V okolí jsou obce Radovesice, Klapý nebo Křesín.

Kvalitní infrastruktura

Libochovice jsou i dopravním uzlem této oblasti regionu, zajíždí sem autobusy na místní autobusové nádraží. To má v plánu město rekonstruovat.

Libochovice v minulých letech rekonstruovali objekty základní školy a školky. Ve městě jsou sportoviště - fotbalové hřiště, tenisové kurty nebo pro veřejnost otevřený krytý bazén.

Ve městě se nachází i domov seniorů.

Kultura a památky

Město patří mezi turistické cíle. Přímo v centru je zámek s parkem, v blízkosti Libochovic je zřícenina hradu Hazmburk, vodní hrad Budyně nad Ohří, dále kláštěr v Doksanech, Terezín, Roudnice nad Labem s horou Říp. Z libochovic je blízko do Lovosic s dominantou Lovošem či do Litoměřic, které je přirozeným centrem regionu.

V Libochovicích jsou restaurace a obchody, nechybí kavárny a cukrárny. Ve městě má pobočku i banka.

Libochovice nabízejí kulturní vyžití po celý rok. Místní kulturní středisko U Tři lip pořádá divadelní představení nejen místních, ale i "pražských" divadel. Nechybí koncerty, kurzy tanečních, výstavy.

Každé léto se koná tradiční a hojně navštěvovaná Svatovavřinecká pouť.

Bližší informace o městě naleznte na webu PoznejteLibochovice.cz nebo na stránkách města Libochovice.cz.

Toto je komerční sdělení: SeveročeskýDeník.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více zde

Reklama

Hodnocení

2.86 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře