Libochovice jsou ideálním místem pro bydlení

Centrum Libochovic. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czCentrum Libochovic. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Proč bydlet v hektickém městě, když je možné zvolit ideální místo kombinující město s malou obcí. To jsou například Libochovice, které mají kvalitní infrastrukturu i možnosti bydlení.

Reklama

Jako v malé obci v blízkosti přírody, přitom realtivně blízko do městských center.

Z Libochovice je to do Lovosic 16 kilometrů a 19 minut jízdy autem. Do Litoměřice je to 21 kilometrů a 24 minut jízdy autem. Do Roudnice nad Labem je to 18 kilometrů a 21 minut jízdy. Do Loun je to z Libochovic 22 kilometrů a 28 minut jízdy.

A do Prahy je to 63 kilometrů za 47 minut.

Atraktivní lokalita

Libochovice leží na atraktivním místě v jižní části Ústeckého kraje u řeky Ohře. Městem vede železniční trať Lovosice - Louny, která bude v následujících letech rekonstruována. Modernizace zajistí vyšší jízdní komfort a v plánu je i nasazení spěšných vlaků na přímé lince Žatec - Libochovice - Lovosice - Ústí nad Labem.

Libochovice jsou v blízkosti dálnice D8, exit 35. K dálnici z Libochovic přes Budyni nad Ohří je to jen 12 kilometrů.

Bydlení v Libochovicích je možné v bytových domech nebo v rodinných domech. Není nutné bydlet přímo v Libochovicích, pozemky ke stavbě nabízejí i sousední obce, pro které jsou Libochovice přirozeným centrem.

Samotné Libochovice se skládají z vlastních Libochovic a také přidružených obcí Poplze a Dubany.

V okolí jsou obce Radovesice, Klapý nebo Křesín.

Kvalitní infrastruktura

Libochovice jsou i dopravním uzlem této oblasti regionu, zajíždí sem autobusy na místní autobusové nádraží. To má v plánu město rekonstruovat.

Libochovice v minulých letech rekonstruovali objekty základní školy a školky. Ve městě jsou sportoviště - fotbalové hřiště, tenisové kurty nebo pro veřejnost otevřený krytý bazén.

Ve městě se nachází i domov seniorů.

Kultura a památky

Město patří mezi turistické cíle. Přímo v centru je zámek s parkem, v blízkosti Libochovic je zřícenina hradu Hazmburk, vodní hrad Budyně nad Ohří, dále kláštěr v Doksanech, Terezín, Roudnice nad Labem s horou Říp. Z libochovic je blízko do Lovosic s dominantou Lovošem či do Litoměřic, které je přirozeným centrem regionu.

V Libochovicích jsou restaurace a obchody, nechybí kavárny a cukrárny. Ve městě má pobočku i banka.

Libochovice nabízejí kulturní vyžití po celý rok. Místní kulturní středisko U Tři lip pořádá divadelní představení nejen místních, ale i "pražských" divadel. Nechybí koncerty, kurzy tanečních, výstavy.

Každé léto se koná tradiční a hojně navštěvovaná Svatovavřinecká pouť.

Bližší informace o městě naleznte na webu PoznejteLibochovice.cz nebo na stránkách města Libochovice.cz.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře