Jan Vondrouš: Roudnická nemocnice s opatrovníkem, kterého nepotřebujeme?

Jan Vondrouš, kandidát do Senátu. Foto: archiv J. Vondrouše
Jan Vondrouš, kandidát do Senátu. Foto: archiv J. Vondrouše

V pondělí 17. září 2018 si přišel promluvit se zaměstnanci Podřipské nemocnice s poliklinikou a vlastně i veřejně přes internet s námi občany správce této nemocnice. Debata byla zdlouhavá a náročná. Nicméně, kdo chtěl, pochopil, oč tu běží. Přesto ale zůstaly otázky, které by se měla společnost dozvědět a které mne utvrdily v tom, že je třeba se ptát.

Reklama

Tak například:

Správce Podřipské nemocnice byl ustanoven na základě rozhodnutí soudu s tím, že jako důkaz byl spolumajitelem nemocnice Ing. Zavoralem použit argument, že z nemocnice bylo vyvedeno přes 70 milionů korun. To sám správce popřel. Tento argument tedy neobstál.

Jenže: jak je možné, že někdo, kdo někoho křivě obviní z vyvádění peněz, které přitékají z veřejných zdrojů – zdravotních pojišťoven, zůstane nepotrestán...? To už je naše nedemokratická společnost skutečně tak daleko, že je možné kdykoliv kohokoliv nařknout z tunelování a zůstat nepotrestán?

Druhá rovina, ekonomická, míří na pana Ing. Zavorala. Ano, někdo by mohl namítat: nemocnice je z půlky jeho a co si s ní on jako vlastník dělá, je jeho věc.

SOUVISEJÍCÍ: Jan Vondrouš: Co děláme ve volební kampani? Vozíme lidi místo autobusů…

Jenže na rozvoji nemocnice, na těch přístrojích atd. atd. se podílíme my všichni, kdo platíme zdravotní pojištění a stát, který platí pojištění za ty, kteří platit nemohou.

Kam peníze jdou z hlediska tohoto pojištění by nás tedy mělo zajímat. A tak se dovolím zeptat? Proč onen pán poškozuje nás všechny, když svými výroky snižuje hodnotu (ať již ekonomickou, ale i morální) nemocnice a tím degraduje v podstatě i sám sebe...?

Chová se jako správný hospodář? Nikoliv a pokud mu v tom pomáhá nadnárodní společnost Penta Hospitals CZ, místo toho, aby se od něj distancovala, je třeba zvednout varovný prst!

Třetí rovina, také ekonomická, je o tom, jaké účetnictví a hospodaření může vést pan Ing. Zavoral, když jeho snahou v průběhu posledního roku bylo zamezit přítok peněz ze zdravotních pojišťoven a následně tedy k nemožnosti vyplácení mezd zdravotnímu personálu atd. Hazardoval pan Ing. Zavoral s námi se všemi? Já se obávám, že ano.

Co znamenal jeho výrok, že on coby spoluvlastník neví, kam jde 70 milionů, které přitékají ze zdravotních pojišťoven? Pro mne jediné: ten pán musí mít ve svém hospodaření tak neskutečný nepořádek, že by se měl na něj podívat místně příslušný Finanční úřad. Pokud dělá takovéto chyby ve veřejných financích jdoucích do jeho podnikatelských aktivit, pak ty další soukromé mohou být pro daňovou kontrolu pěkným oříškem.

A v neposlední řadě: opět trocha ekonomiky. Kdo zaplatí onoho správce?

Nemocnice získává peníze od pacientů přes pojišťovny, jak už bylo řečeno, od nás všech. Zaplatíme ho tedy my. Ne pan inženýr. Tomu je to evidentně jedno.

On potřebuje dosáhnout svého, tedy převzít podíl od druhého spoluvlastníka MUDr. Josefa Krajníka a pak ho střelit společnosti Penta Hospitals CZ. Na lidi se ohled nebere. Trochu mne mrazí v zádech, že takovýto člověk se dokonce účastnil veřejného života, tedy byl politikem…

To, co jsem popsal, tyto otázky mne vedou k jedinému přesvědčení: nemocnice v Litoměřicích by měla zůstat pod správou města, nebo kraje. A ta nešťastná nemocnice v Roudnici zase v rukou těch, kteří tam pracují. Sami nabídli, že druhou půlku odkoupí a dokonce nadnárodní společnost přeplatí. Na to ale pan Ing. Zavoral neslyšel. Možná další argument pro Finanční úřad. Vždyť přece vyšší nabídka by měla být vždycky akceptována.

Ale jsme v české kotlině, a tak jak byla podkopána nemocnice Sušici, může být i ta naše. Tomu já ale prostor dát nechci a i proto kandiduji do Senátu.

Autor: Jan Vondrouš, kandidát do Senátu PČR za obvod Litoměřicko, Roudnicko, Slánsko

Zadavatel: NE-VOLIM.CZ, Zpracovatel: NE-VOLIM.CZ

Toto je komerční sdělení: SeveročeskýDeník.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více zde

Reklama

Hodnocení

2.64 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře