Ústecko: Konec doplatků na bydlení?

3. srpen 2017 | 19:47 | Ústecko
Ilustrační smímek. Foto: pixabay.comIlustrační smímek. Foto: pixabay.com

ÚSTECKÝ KRAJ - Most a Jirkov inspiroval další města v regionu, když začal připravovat omezení doplatků na bydlení v rizikových částech města. Nyní se k nim chtějí přídat další města.

Od června mohou města určit, kde přestanou vyplácet doplatek na bydlení. Města chtějí zastavit obchod s chudobou a v jedenácti městech a obcích začali zvažovat podobný krok.

Vše odstartoval Jirkov a Most, kde se přiklonili k tomuto rozhodnutí. Petra Lafková, vedoucí sociálního odboru krajského úřadu se svěřila Českému rozhlasu Sever: "Zájem obcí je daleko větší, protože se obávají, že se jim tam v důsledku toho budou sestěhovávat lidé, kteří v těch obcích žijí. Obrnice se už o to zajímaly a zájem mají třeba také Trmice."

Města chtějí omezit doplatky na bydlení v rizikových čtvrtích, kde se reálně produkuje obchod s chudobou. Majitelé tam pronajímají obydlí sociálně slabým vrstvám obyvatelstva, ale neplatí do fondu oprav ani za energie.


Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3.15 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.


Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

13/8 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic se podruhé v řadě představili na domácím trávníku. Avšak tentokrát neuspěli jako proti Dukle před týdnem, ale tentokrát jen remizovali s Jabloncem 1:1. A to ještě v 85. minutě vyrovnával z penalty Martin Fillo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516