Na trase Ústí - Klášterec pojedou vlaky až 160 km/h!

7. srpen 2017 | 10:28 | Chomutovsko
Vlak, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czVlak, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Železniční úsek Ústí nad Labem - Klášterec čekají zajímavé změny. Bude se touto částí trati jezdit až 160 km/h!

Správa železniční dopravní cesty chystá zajímavé inovace. Zrychlí se cesta na úseku mezi Ústí nad Labem a Kláštercem nad Ohří. Dosud se tam jezdí 120 km/h, brzy se rychlost zvýší na 135 km/h a zanedlouho by se mohla povolit rychlost až 160 km/h.

Jak uvedl server zdopravy.cz, SŽDC chce rovněž opravovat železniční stanici Krupka - Bohosudov  a navazující částě trati.

„V úseku Chabařovice – Bohosudov a navazující části stanice Krupka-Bohosudov se podařilo dosáhnout zmíněných 135 km/h, dále směrem do Teplic je navržena rychlost 120 km/h. To odpovídá záměru na obdobné zvýšení v navazujících úsecích Ústí n. L. západ – Chabařovice včetně stanice Chabařovice,“ sdělila mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

SŽDC chce také zrychlit tratě mezi Ústím, Kláštercem a Chebem. Ty prošly rekonstrukcí v roce 2015 a vlaky z Chebu do Ústí tak mohly zrychlit svůj dojezd o pět minut.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.


Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

13/8 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic se podruhé v řadě představili na domácím trávníku. Avšak tentokrát neuspěli jako proti Dukle před týdnem, ale tentokrát jen remizovali s Jabloncem 1:1. A to ještě v 85. minutě vyrovnával z penalty Martin Fillo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516