Historický rozkvět roudnické nemocnice. Jaké jsou jeho příčiny?

3. květen 2017 | 21:36 | Roudnicko
Tomáš Krajník. Foto: Tomáš KuruczTomáš Krajník. Foto: Tomáš Kurucz

ROUDNICE NAD LABEM - Historický rozkvět roudnické nemocnice. Jaké jsou jeho příčiny a je i podobně optimistický pohled ředitele Tomáše Krajníka na české zdravotnictví?

V měsíci dubnu 2017 dosáhla Podřipská nemocnice s poliklinikou několika významných rekordů. Za všechny jmenujme např. 725 hospitalizovaných pacientů nebo 200 porodů za první 4 měsíce. V čem vidíte příčinu těchto úspěchů?

Jako rodinná nemocnice jsme se plně soustředili a soustředíme především na zvýšení komfortu pacientů a to jak z pohledu interiéru, tak i služeb spojených s objednáváním a návštěvami lékařů.

Ano, i při letmé návštěvě nemocnice není snad nikoho, kdo by za poslední 4 roky, kdy jste ve funkci ředitele, nezaznamenal obrovskou řadu změn a vylepšení, kterými nemocnice prošla či prochází. Jako soukromé zdravotní zařízení však nedosahuje na dotační tituly jako jiné městské či krajské nemocnice?

Nebudu zakrývat, že toto vše mě stálo obrovské úsilí a spoustu práce. Navzdory omezenému rozpočtu jsou tyto změny realizovány z našich zdrojů a vlastními silami, o to více mě pozitivní ohlasy těší! Do stavebních úprav a přestaveb se zapojili zaměstnanci nemocnice, celá moje rodina (včetně mojí ženy, která např. dohlíží na jednotný design interiérů). Ze všech těchto faktorů může pacient cítit zájem mnoha lidí a zaměstnanců.

Některé krajské, dokonce i fakultní nemocnice se potýkají s nedostatkem financí a zadlužují se. Mediálně bývá jako východisko prezentováno převzetí silnou finanční skupinou jako je např. AGEL, Penta, Krajská zdravotní… Vnímáte to podobně?

Z mého pohledu už snad nelze najít někoho tak naivního, kdo by se mohl domnívat, že cílem finančních skupin bude saturovat dluhy někoho jiného. Jejich jediným cílem je zisk a tomu přizpůsobí vše. Roudnická nemocnice není součástí žádné finanční skupiny ani sítě a přesto je schopná ziskového výsledku a mnohamiliónových investic do zaměstnanců i vybavení. To se mi daří především díky moderním metodám ekonomického řízení společnosti.  Kvůli nemocnici jsem opustil svoji práci v nadnárodní zahraniční společnosti, proto jsem rád, že tato pro mě nelehká změna měla smysl a společně se nám podařilo vrátit roudnickou nemocnici na výsluní, tedy tam, kam dle mého názoru patří. Z tohoto důvodu vidím řešení českého zdravotnictví v nastavení rozumných ekonomických mechanismů a zamezení čerpání neoprávněných výhod některým nemocnicím jako jsou vyšší platby za výkony, cílené dotace z veřejných prostředků atd.

Do zdravotnictví jste přišel z naprosto odlišného oboru. Co pro Vás bylo největším překvapením, ať už v pozitivním či negativním slova smyslu?

Velmi negativně vnímám státem tolerované rozdíly v platbách za výkony (ty dosahují i více než 100% rozdílů), s korupcí spjaté udělování neoprávněných výhod některým nemocnicím (udělování dotací aj.) nebo neproplácení tzv. nadlimitní péče zdravotními pojišťovnami (nejenže nám zdravotní pojišťovny tuto péči neproplatí, navíc nás v následujících letech nutí ošetřit tyto nadlimitní počty neproplacené péče, abychom dosáhli alespoň stejné úhrady). Naopak velmi pozitivně vnímám charaktery a pracovní nasazení některých pracovníků v tomto oboru. Bez tohoto nasazení a obětování se, by české zdravotnictví už dávno zkolabovalo.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jsme zklamaní,  ale páté místo je přesto úspěch,  říká teplický Martin Fillo

Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo

28/5 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic v posledním ligovém kole ztratili šanci na postup do Evropské ligy a v tabulce skončili až na pátém místě za Mladou Boleslaví. Pohárový gól mohl vstřelit ve druhém poločase v duelu s Duklou záložník Martin Fillo, ve vyložené šanci ale branku netrefil. Následně Martin Fillo hodnotil zápas s Duklou i celou sezónu.


Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / Žít v dnešní době na dluh je asi moderní. Alespoň to vyplývá z výzkumů, které nedávno zveřejnila Česká národní banka. Nějaký druh půjčky (spotřebitelský úvěr nebo hypotéku) má dnes každý třetí obyvatel České republiky.


Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

23/5 / KULTURA / ÚSTÍ N.L. - Už v pátek 26. května mohou kolemjdoucí i fanoušci Emmy Smetany vidět tuto zajímavou zpěvačku na ústeckém hlavním vlakovém nádraží. Smetana si vybrala Ústí v rámci svého turné "Mezi vlaky".


Konec legendy,  Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy,  díky!

Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!

23/5 / SPORT / TEPLICE - Už s předstihem oznámil konec fotbalové kariéry teplický záložník Štěpán Vachoušek. Na konci května odehraje poslední zápas proti Dukle Praha a pak pověsí kopačky definitivně na hřebík. Bývalý reprezentant České republiky a hráč Slavie, Sparty, Olympique Marseille či Austrie Vídeň se loučí s kariérou v teplickém dresu, ve kterém před 19 lety vstoupil do seniorského fotbalu.
SeveročeskýDeník.czNovinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516