Historický rozkvět roudnické nemocnice. Jaké jsou jeho příčiny?

3. květen 2017 | 21:36 | Roudnicko
Tomáš Krajník. Foto: Tomáš KuruczTomáš Krajník. Foto: Tomáš Kurucz

ROUDNICE NAD LABEM - Historický rozkvět roudnické nemocnice. Jaké jsou jeho příčiny a je i podobně optimistický pohled ředitele Tomáše Krajníka na české zdravotnictví?

V měsíci dubnu 2017 dosáhla Podřipská nemocnice s poliklinikou několika významných rekordů. Za všechny jmenujme např. 725 hospitalizovaných pacientů nebo 200 porodů za první 4 měsíce. V čem vidíte příčinu těchto úspěchů?

Jako rodinná nemocnice jsme se plně soustředili a soustředíme především na zvýšení komfortu pacientů a to jak z pohledu interiéru, tak i služeb spojených s objednáváním a návštěvami lékařů.

Ano, i při letmé návštěvě nemocnice není snad nikoho, kdo by za poslední 4 roky, kdy jste ve funkci ředitele, nezaznamenal obrovskou řadu změn a vylepšení, kterými nemocnice prošla či prochází. Jako soukromé zdravotní zařízení však nedosahuje na dotační tituly jako jiné městské či krajské nemocnice?

Nebudu zakrývat, že toto vše mě stálo obrovské úsilí a spoustu práce. Navzdory omezenému rozpočtu jsou tyto změny realizovány z našich zdrojů a vlastními silami, o to více mě pozitivní ohlasy těší! Do stavebních úprav a přestaveb se zapojili zaměstnanci nemocnice, celá moje rodina (včetně mojí ženy, která např. dohlíží na jednotný design interiérů). Ze všech těchto faktorů může pacient cítit zájem mnoha lidí a zaměstnanců.

Některé krajské, dokonce i fakultní nemocnice se potýkají s nedostatkem financí a zadlužují se. Mediálně bývá jako východisko prezentováno převzetí silnou finanční skupinou jako je např. AGEL, Penta, Krajská zdravotní… Vnímáte to podobně?

Z mého pohledu už snad nelze najít někoho tak naivního, kdo by se mohl domnívat, že cílem finančních skupin bude saturovat dluhy někoho jiného. Jejich jediným cílem je zisk a tomu přizpůsobí vše. Roudnická nemocnice není součástí žádné finanční skupiny ani sítě a přesto je schopná ziskového výsledku a mnohamiliónových investic do zaměstnanců i vybavení. To se mi daří především díky moderním metodám ekonomického řízení společnosti.  Kvůli nemocnici jsem opustil svoji práci v nadnárodní zahraniční společnosti, proto jsem rád, že tato pro mě nelehká změna měla smysl a společně se nám podařilo vrátit roudnickou nemocnici na výsluní, tedy tam, kam dle mého názoru patří. Z tohoto důvodu vidím řešení českého zdravotnictví v nastavení rozumných ekonomických mechanismů a zamezení čerpání neoprávněných výhod některým nemocnicím jako jsou vyšší platby za výkony, cílené dotace z veřejných prostředků atd.

Do zdravotnictví jste přišel z naprosto odlišného oboru. Co pro Vás bylo největším překvapením, ať už v pozitivním či negativním slova smyslu?

Velmi negativně vnímám státem tolerované rozdíly v platbách za výkony (ty dosahují i více než 100% rozdílů), s korupcí spjaté udělování neoprávněných výhod některým nemocnicím (udělování dotací aj.) nebo neproplácení tzv. nadlimitní péče zdravotními pojišťovnami (nejenže nám zdravotní pojišťovny tuto péči neproplatí, navíc nás v následujících letech nutí ošetřit tyto nadlimitní počty neproplacené péče, abychom dosáhli alespoň stejné úhrady). Naopak velmi pozitivně vnímám charaktery a pracovní nasazení některých pracovníků v tomto oboru. Bez tohoto nasazení a obětování se, by české zdravotnictví už dávno zkolabovalo.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

22/7 / KRIMI / TEPLICE - Jak funguje elektřině patrně nevěděl zloděj kabelu z Teplic. Když odřízl kus vysokonapěťovaného kabelu, pochopitelně ho zasáhl elektrický výboj, který ho málem zabil.


Jak se dělá primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

Jak se dělá primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

21/7 / BLOG / Někdy pochybuji, že česká veřejnost myslí. Jak je jednoduché vytvořit celospolečenské téma, na kterém se přiživují politici a rozdmýchávají to média kvůli honbě za klikáním. A volič-čtenář to neprokoukne a jen se stává součástí této promyšlené hry.


Peklo na silnici. Přes Česko i v okolních zemích projedou tisíce aut

Peklo na silnici. Přes Česko i v okolních zemích projedou tisíce aut

21/7 / ZPRÁVY / ČR - V západní Evropě začínají hlavní prázdniny pro lidnaté regiony. Počítat o víkendu (22. - 23.7.2017) musí řidiči s hustou dopravou a očekávají se i kolony. A to nejen na českých silnicích, ale i v okolních zemích.


Počasí: Jako v prádelně s lokálními silnými bouřkami

Počasí: Jako v prádelně s lokálními silnými bouřkami

20/7 / ZPRÁVY / ČR - Vysoké teploty, četné bouřky a vysoká vlhkost vzduchu. Počasí v Česku do konce tohoto týdne má mít tyto jevy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516