Za daných okolností osmé místo bereme, říká trenér basketbalistů Ústí Pištěcký

22. duben 2017 | 10:49 | Ústecko
Antonín Pištěcký. Foto: archiv MojeÚstecko.czAntonín Pištěcký. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ N.L. - Svou první sezónu v pozici trenéra na lavičce basketbalistů Ústí nad Labem zažil Antonín Pištěcký. Ústeckou Slunetu dovedl v Kooperativa národní lize k 8. místu a postupu do čtvrtfinále play-off. Tam už Severočeši na silný Nymburk nestačili.

S Nymburkem jste prohráli ve čtvrtfinále play-off 0:4 na zápasy, poslední duel na domácí palubovce jste ale ztratili jen těsně, a to po výsledku 90:97. Jak celou sérii a konečné 8. místo v soutěži hodnotíte?

Po třetím duelu v sérii to s námi vypadalo špatně, ale dokázali jsme se připravit na čtvrtý zápas a vzdorovat několikanásobnému mistru ligy z Nymburka. Dvakrát jsme od Nymburka dostali 114 bodů, ale dvakrát jsme s nimi také dokázali sehrát vyrovnaný zápas. Tým ukázal, že když chce, dokáže podávat výborné výkony. Bohužel to v sezóně prokázal jen několikrát.

Byla to pro vás úspěšná sezóna či nikoli?

Skončili jsme osmí, přestože naše předsezónní plány byly vyšší. Před sezónou jsme navíc posílili tým o Luku Igrutinoviče, který později odešel. Chtěli jsme se dostat na šesté místo a postoupit do elitní skupiny A1, což se nepodařilo. Někteří hráči se zranili, jiní v průběhu sezóny odešli. Za daných okolností můžeme být v uvozovkách s osmým místem spokojeni.

Co jste říkal na nový herní systém rozdělený na dvě nadstavbové skupiny A1 a A2?

O systému se hodně diskutovalo, ale už se rozhodlo, že tento jízdní řád bude pokračovat. Pro příští sezónu jsme ještě podali přihlášku do mezinárodního poháru, Sixt Alpe Adria Cupu, ve kterém letos startoval Děčín. Chtěli bychom v sezóně odehrát více zápasů, protože liga mívala dlouhé přestávky a třeba i desetidenní pauzy, což nám nevyhovovalo. Rádi bychom si v poháru zahráli alespoň šest zápasů proti zahraničním soupeřům.

Už máte představu o hráčské sestavě pro příští ročník?

Na to je ještě brzy. Někteří hráči ale odejdou, jiní mají podepsané víceleté smlouvy a zůstanou. Budeme mít rozlučku, protože v úplně stejné sestavě se už nesejdeme. Čtrnáct dní budeme mít volno, a pak začneme přemýšlet nad novou sezónou.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

22/7 / KRIMI / TEPLICE - Jak funguje elektřině patrně nevěděl zloděj kabelu z Teplic. Když odřízl kus vysokonapěťovaného kabelu, pochopitelně ho zasáhl elektrický výboj, který ho málem zabil.


Jak se dělá primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

Jak se dělá primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

21/7 / BLOG / Někdy pochybuji, že česká veřejnost myslí. Jak je jednoduché vytvořit celospolečenské téma, na kterém se přiživují politici a rozdmýchávají to média kvůli honbě za klikáním. A volič-čtenář to neprokoukne a jen se stává součástí této promyšlené hry.


Peklo na silnici. Přes Česko i v okolních zemích projedou tisíce aut

Peklo na silnici. Přes Česko i v okolních zemích projedou tisíce aut

21/7 / ZPRÁVY / ČR - V západní Evropě začínají hlavní prázdniny pro lidnaté regiony. Počítat o víkendu (22. - 23.7.2017) musí řidiči s hustou dopravou a očekávají se i kolony. A to nejen na českých silnicích, ale i v okolních zemích.


Počasí: Jako v prádelně s lokálními silnými bouřkami

Počasí: Jako v prádelně s lokálními silnými bouřkami

20/7 / ZPRÁVY / ČR - Vysoké teploty, četné bouřky a vysoká vlhkost vzduchu. Počasí v Česku do konce tohoto týdne má mít tyto jevy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516