Těším se na Karlovy Vary a Vsetín, říká litoměřický trenér Miloš Říha mladší

30. červen 2017 | 12:54 | Litoměřicko
Trenér Miloš Říha mladší. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czTrenér Miloš Říha mladší. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Hokejový trenér Miloš Říha mladší si získává stále větší renomé a respekt v českých soutěžích. Výborně se etabloval na postu hlavního kouče HC Stadion Litoměřice, navíc úzce spolupracuje s hokejovým svazem. A do nadcházející sezóny půjde litoměřický tým s jasnou vizí. „Chceme se podílet na rozvoji mladých hráčů,“ podotkl Říha mladší v průběhu letní přípravy.

V čem by měla spočívat kooperace litoměřického klubu s nadějnými hráči z různých míst republiky?

Nedávno byl představen projekt, na jehož základě budou v Litoměřicích působit talentovaní hokejisté, kteří zatím nemají pevné místo v kádrech extraligových mužstev. Prostor dostanou v našem klubu, přičemž mohou využívat nejen tréninkový proces, ale i skvělé zázemí na litoměřickém zimním stadiónu. Práce s takovými hokejisty mě láká i z toho důvodu, že jsem asistentem trenéra Václava Varadi u reprezentační devatenáctky.

Bude tedy mít WSM liga, což je druhá nejvyšší soutěž, pro mladé borce motivační náboj?

Z první ligy nikdo nesestupuje. To je určitá výhoda pro práci, ale tlaky jsou všude. Přijatý model soutěže neznamená, že ji může hrát kdokoliv. Tak to asi není. Hráči budou mít touhu dostat se do extraligy a sbírat zkušenosti. A je jasné, že každý chce vyhrávat. Ale až čas ukáže, kdo se prosadí. Dopředu se nedá nic říci.

Zatímco Litoměřice účinkují v první lize už několik sezón v řadě, do WSM Ligy přibyly kluby zvučných jmen. Na koho se těšíte?

Samozřejmě na Karlovy Vary a Vsetín. V Karlových Varech jsem začínal trénovat mládež, když tam můj otec Miloš Říha starší v letech 1999-2001 trénoval v extralize. Vary budou tahákem první ligy, ale nebudeme se bát nikoho. A mám zprávy ze Vsetína, který do první ligy postoupil, že mohutně posilují pod vedením trenéra Jiřího Dopity o hráče z extraligy. Uvidíme, co postaví za mužstvo. Vary a Vsetín budou těžkými soupeři. Navíc tam jsou České Budějovice rovněž s posilami, Kladno, pražská Slavia.

Už máte představu o podobě litoměřického hráčského kádru?

Předpokládám, že tady bude jen šest zkušenějších hráčů. A z těch ostřílených z minulé sezóny zůstali pouze obránce Aleš Pavlas a útočník Jaroslav Kalla. A nedávno jsme uzavřeli dohodu s Vítězslavem Bílkem, který se vrací ze slovenské extraligy.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3.55 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.


Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

13/8 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic se podruhé v řadě představili na domácím trávníku. Avšak tentokrát neuspěli jako proti Dukle před týdnem, ale tentokrát jen remizovali s Jabloncem 1:1. A to ještě v 85. minutě vyrovnával z penalty Martin Fillo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516