Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy

2. květen 2017 | 21:34 | Liberecko
Ondřej Karafiát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czOndřej Karafiát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LIBEREC - Pevným článkem sestavy fotbalistů libereckého Slovanu je v jarní části prvoligové sezóny stoper Ondřej Karafiát. Zabydlel se ve stoperské dvojici poté, co z kádru odešly některé opory. A vyhlíží nadcházející zápas na Spartě, který pro něj bude specifickou záležitostí. „Nemáme co ztratit,“ říká Karafiát.

Bylo těžké nahradit stopery Pokorného a Hovorku, kteří se v zimě s Libercem rozloučili?

Zpočátku ano, protože chvíli trvalo než si naše hra takříkajíc sedla. Momentálně se nám daří a jsme za to rádi. V obraně cítíme větší zodpovědnost, ale doufejme, že naše úspěšná série bude pokračovat. Nastupuji ve stoperské dvojici s Ondrou Kúdelou, který je zkušený.

Jaká je sebedůvěra mužstva?

Tím, že jsme v lize už zachránění, můžeme se zbavit dřívější nejistoty a nervozity. Občas máme i štěstí a říkáme si, že jedeme dál.

Do konce sezóny je ve hře dvanáct bodů.

Z toho vyplývá, že bychom se chtěli dostat ještě výš ze současného osmého místa v tabulce. Ještě nedávno by byla pro nás osmá příčka vynikající, ale když jsme na ni dosáhli, pokusíme se ji ještě vylepšit.

S jakým předsevzetím nastoupíte v neděli 7. května 2017 v Praze proti Spartě?

Nemáme co ztratit. Jak jsem naznačoval, jsme celkem v pohodě a mohli bychom uhrát dobrý výsledek. Nejedeme tam jen bránit, ale bodovat.

Hrál jste už někdy na pražské Letné?

Jsem odchovancem Sparty a jednou jsem za ni nastoupil doma v přípravném zápase proti Slovanu Bratislava. Byl to ale jen přátelák, kdežto teď tam přijedeme s Libercem v lize.

Těšíte se na návrat na letenský trávník?

Mistrovské utkání jsem tam dosud nehrál, takže to bude něco výjimečného. A věřím, že pro mě i zážitek. Snad přijde hodně lidí a pro Slovan Liberec to dobře dopadne.

Na koho si musíte dát v dresu Sparty největší pozor?

Skvělou střeleckou formu má exliberecký Josef Šural, který ale dostal čtyři žluté karty a proti nám nenastoupí. To je pro nás dobře. Sparta má ale víc ofenzivních hráčů a střelců v čele s Lafatou.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

22/7 / KRIMI / TEPLICE - Jak funguje elektřině patrně nevěděl zloděj kabelu z Teplic. Když odřízl kus vysokonapěťovaného kabelu, pochopitelně ho zasáhl elektrický výboj, který ho málem zabil.


Jak se dělá primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

Jak se dělá primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

21/7 / BLOG / Někdy pochybuji, že česká veřejnost myslí. Jak je jednoduché vytvořit celospolečenské téma, na kterém se přiživují politici a rozdmýchávají to média kvůli honbě za klikáním. A volič-čtenář to neprokoukne a jen se stává součástí této promyšlené hry.


Peklo na silnici. Přes Česko i v okolních zemích projedou tisíce aut

Peklo na silnici. Přes Česko i v okolních zemích projedou tisíce aut

21/7 / ZPRÁVY / ČR - V západní Evropě začínají hlavní prázdniny pro lidnaté regiony. Počítat o víkendu (22. - 23.7.2017) musí řidiči s hustou dopravou a očekávají se i kolony. A to nejen na českých silnicích, ale i v okolních zemích.


Počasí: Jako v prádelně s lokálními silnými bouřkami

Počasí: Jako v prádelně s lokálními silnými bouřkami

20/7 / ZPRÁVY / ČR - Vysoké teploty, četné bouřky a vysoká vlhkost vzduchu. Počasí v Česku do konce tohoto týdne má mít tyto jevy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516