Chceme se znovu dostat nahoru, má Tomáš Hübschman jasno o cílech Jablonce

15. srpen 2015 | 19:54 | Jablonecko
Tomáš Hübschman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czTomáš Hübschman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jablonec n/N. - Kapitán jabloneckých fotbalistů Tomáš Hübschman je uznávanou osobností nejen v rámci české ligy, ale i v mezinárodním měřítku. Bývalý český reprezentant má zkušenosti ze špičkového fotbalu díky působení v národním týmu i v ukrajinském Šachtaru Doněck, s nímž si zahrál v Lize mistrů i v dalších evropských pohárech.

Když zůstaneme nejprve u české nejvyšší soutěže, je jabloneckým cílem prohánět loňského mistra Plzeň a vicemistra Spartu?
Takové plány máme, ale všechno se ukáže až během sezóny na hřišti. Chceme se jako loni dostat nahoru. Minule jsme skončili v lize třetí a budeme se znovu snažit vytvořit tlaky na nejsilnější týmy.  Nejvíc se hovoří o Plzni a Spartě, ale už začátek sezóny ukázal, že dopředu se tlačí více mužstev. Těch, která touží být na špici, je hned několik. Proto se musíme pečlivě připravovat na každý zápas.

Setkáváte se s reakcemi fanoušků v Jablonci nebo i jinde?

Lidé jsou různí. Někteří mluví pozitivně, další zase negativně. Takže ohlasy jsou odlišné. Po návratu z postupového zápasu v Evropské lize v Kodani jsme měli příznivé reakce, ale po návratu z prohraného ligového utkání v Jihlavě tomu tak nebylo. Záleží na každém člověku, jak to bere.

Už jste ve své kariéře někdy hrál proti Ajaxu Amsterodam?

Zatím nikdy. Poprvé to bude až za Jablonec 20. a 27. srpna 2015 v play-off Evropské ligy. Vybavuji si ale zápasy s jiným nizozemským klubem AZ Alkmaar.

Jak byste Ajax při příležitosti vzájemné pohárové konfrontace charakterizoval?

Má kvalitu, tradici a podle mého názoru představuje jednu z nejlepších základen mladých hráčů, kteří se dostávají do velkého fotbalu. Není to momentálně klub, který by nakupoval vyložené hvězdy, ale pracuje s nadějemi tak, že se jimi postupně stávají.

ČTĚTE:  Na Ajaxu Amsterodam nás čeká těžký oříšek, uvědomuje si trenér Jaroslav Šilhavý

Aktuální kurzy


Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Obchodníci se stářím, část I: Veřejná služba, nebo byznys?

Obchodníci se stářím, část I: Veřejná služba, nebo byznys?

30/5 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY /SPECIÁL/ - Česká populace stárne, navíc lidé se dožívají vyššího věku. A je více seniorů, kteří trpí nějakou duševní poruchou, která se může vyvinout do demence. Zařízení, která se o tyto seniory starají, v Ústeckém kraji moc není. Avšak zároveň sociální služby se stávají výhodným byznysem. SeveročeskýDeník.cz v uplynulých týdnech mapoval systém sociálních služeb zaměřených na seniory. Startuje nekolikadílný seriál o obchodnících se stářím.


Historik a publicista Martin Krsek: Ústecký a Liberecký kraj má deficit historické paměti

Historik a publicista Martin Krsek: Ústecký a Liberecký kraj má deficit historické paměti

30/5 / VIZE / ÚSTÍ N.L. /VIZE PRO ÚSTECKÝ KRAJ/ - O Ústí se často mluví jako o nevzhledném městě, městě bez památek, jehož reputaci zachraňuje jen půvabná krajina Českého středohoří. Historik Muzea města Ústí nad Labem a publicista Martin Krsek se snaží naopak ukázat krajské město jako pozoruhodné sídlo se silným geniem loci. "Bez vize zkrátka není budoucnosti," říká v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz.


Přehled výstav a kulturních akcí v létě 2016 na zámku Libochovice

Přehled výstav a kulturních akcí v létě 2016 na zámku Libochovice

28/5 / KULTURA / LIBOCHOVICE - Několik výstav i divadelních představení či akcí na zámku nebo v zámecké zahradě, je připraveno v Libochovicích. Přinášíme přehled na měsíce červen, červenec a srpen 2016.


Co nabízí Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2016?

Co nabízí Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2016?

26/5 / KULTURA / TEPLICE - 862. Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích probíhá od pátku 27. do neděle 29. května 2016. Kulturní program se koná na několika scénách v lázeňské části Teplic.

SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516