Výstava Collegia Bohemica Naši Němci se dostává do poslední fáze realizace

2. listopad 2016 | 10:34 | Turnovsko
Blanka Mouralová. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czBlanka Mouralová. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ NAD LABEM - Příprava stálé historické expozice Collegia Bohemica Naši Němci je v poslední fázi. Expozici, pro kterou ministerstvo kultury vyčlenilo v rámci svého rozpočtu částku ve výši 50,5 mil. korun, již čeká pouze výběr administrátora výstavby.

Jeho výběrem bude pověřen nový ředitel instituce.

"Vzhledem k výši státního vkladu investovaného do vzniku výstavního záměru a udržení maximální transparentnosti správy veřejných prostředků se Správní rada na svém posledním zasedání rozhodla vypsat na pozici ředitele Collegia Bohemica otevřené výběrové řízení, které bude zveřejněno v následujících týdnech na stránkách společnosti," uvedla z kanceláře ústecké primátorky Dana Gloserová.

"Důvodem je zejména skutečnost, že vzhledem k náročnosti projektu nelze kumulovat pozice ředitele/ky a kurátora/ky," upřesnila.

Do doby výběru nového ředitele bude řízením společnosti pověřen Tomáš Okurka, kurátor sbírky nových dějin Muzea města Ústí nad Labem.

Expozice, která prozatím existuje ve formě 3D modelů, si klade velké ambice: na celkové ploše 1,500 m2 vznikne rozsáhlé muzeum evropského významu, zaměřené na dějiny německy mluvících obyvatel českých zemí, kteří po staletí spoluformovali kulturní prostor naší země.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

22/7 / KRIMI / TEPLICE - Jak funguje elektřině patrně nevěděl zloděj kabelu z Teplic. Když odřízl kus vysokonapěťovaného kabelu, pochopitelně ho zasáhl elektrický výboj, který ho málem zabil.


Jak se dělá primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

Jak se dělá primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

21/7 / BLOG / Někdy pochybuji, že česká veřejnost myslí. Jak je jednoduché vytvořit celospolečenské téma, na kterém se přiživují politici a rozdmýchávají to média kvůli honbě za klikáním. A volič-čtenář to neprokoukne a jen se stává součástí této promyšlené hry.


Peklo na silnici. Přes Česko i v okolních zemích projedou tisíce aut

Peklo na silnici. Přes Česko i v okolních zemích projedou tisíce aut

21/7 / ZPRÁVY / ČR - V západní Evropě začínají hlavní prázdniny pro lidnaté regiony. Počítat o víkendu (22. - 23.7.2017) musí řidiči s hustou dopravou a očekávají se i kolony. A to nejen na českých silnicích, ale i v okolních zemích.


Počasí: Jako v prádelně s lokálními silnými bouřkami

Počasí: Jako v prádelně s lokálními silnými bouřkami

20/7 / ZPRÁVY / ČR - Vysoké teploty, četné bouřky a vysoká vlhkost vzduchu. Počasí v Česku do konce tohoto týdne má mít tyto jevy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516