Noc literatury rozsvítí kampus UJEP. Již podruhé

6. květen 2015 | 21:51 | Ústecko
Plakát akce. Zdroj: pořadatelPlakát akce. Zdroj: pořadatel

Ústí n/L. - Vědecká knihovna Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se zapojí do již devátého ročníku celoevropské akce Noc literatury, která se koná díky spolupráci Českých center a knihoven České republiky.

Ambicí projektu je představovat návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň oživit město Ústí nad Labem přitažlivou akcí.

Na různých místech v kampusu UJEP budou během jednoho večera číst známé osobnosti zajímavé ukázky evropské literatury.

Noc literatury se uskuteční ve středu 13. května od 18:00–21:00 h na třech zajímavých místech v kampusu UJEP. Návštěvníci se mohou těšit na spojení zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace v podání známých osobností.

Noc literatury zahájí ústecký rodák herec Radek Zima, který působí v divadle
a muzikálech (My Fair Lady, Noc na Karlštejně), ve filmech a seriálech (Habermannův mlýn, Babovřesky, Rodinka, Bastardi, Tma, Proč bychom se netopili, Nemocnice na kraji města po 20 letech). Známý herec bude předčítat tři úryvky z belgické, lotyšské a nizozemské literatury v 18:00 h přímo před vstupem do Vědecké knihovny UJEP.

Následně se účastníci akce přemístí na Filozofickou fakultu UJEP, kde bude v 19:15 h ve vstupní hale předčítat úryvky z finské, španělské a rakouské literatury ústecká boxerka Fabiana Bytyqi. Fabiana je studentkou posledního ročníku ústeckého gymnázia a nadějnou závodnicí, která trénuje pod vedením úspěšného profiboxera Lukáše Konečného.

Posledním, neméně zajímavým místem, bude hudebna Pedagogické fakulty UJEP, kde bude od 20:15 h předčítat dva úryvky z evropské literatury (švédské a izraelské) student Pedagogické fakulty UJEP Jan Pippinger, který se v soutěži Muž roku 2014 umístil na druhém místě.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zemřela zpěvačka Věra Špinarová

Zemřela zpěvačka Věra Špinarová

27/3 / KULTURA / PRAHA, OSTRAVA - Zemřela zpěvačka Věra Špinarová ve věku 65 let. O úmrtí informoval její syn Adam Pavlík.


Turistická loď vyplouvá na pravidelnou linku Ústí nad Labem - Litoměřice

Turistická loď vyplouvá na pravidelnou linku Ústí nad Labem - Litoměřice

26/3 / ZPRÁVY / ÚSTECKÝ KRAJ - Z Litoměřic do Ústí nad Labem a zpět poprvé vyplouvá loď v rámci plavebního řádu turistické linky na období od 1. dubna do 29. října 2017.


Na kluky jsem hrdý, smekl trenér Vladimír Růžička před Piráty

Na kluky jsem hrdý, smekl trenér Vladimír Růžička před Piráty

25/3 / SPORT / CHOMUTOV - Zdálo se to jako nemožné, přesto hokejisté Chomutova po totálním kolapsu na začátku předkola play off extraligy postoupili do semifinále přes favorizovaný Třinec.


Německé dálnice budou zpoplatněny. Jízda se prodraží, víme o kolik

Německé dálnice budou zpoplatněny. Jízda se prodraží, víme o kolik

24/3 / ZPRÁVY / SASKO - Kdo bude chtít jet na nákup třeba jen do Drážďan po dálnici, zadarmo to už nebude. Německý Spolkový sněm schválil dálničí poplatky, které budou platit buď už od roku 2018, nejpozději od roku 2019.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516