Noc literatury rozsvítí kampus UJEP. Již podruhé

6. květen 2015 | 21:51 | Ústecko
Plakát akce. Zdroj: pořadatelPlakát akce. Zdroj: pořadatel

Ústí n/L. - Vědecká knihovna Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se zapojí do již devátého ročníku celoevropské akce Noc literatury, která se koná díky spolupráci Českých center a knihoven České republiky.

Ambicí projektu je představovat návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň oživit město Ústí nad Labem přitažlivou akcí.

Na různých místech v kampusu UJEP budou během jednoho večera číst známé osobnosti zajímavé ukázky evropské literatury.

Noc literatury se uskuteční ve středu 13. května od 18:00–21:00 h na třech zajímavých místech v kampusu UJEP. Návštěvníci se mohou těšit na spojení zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace v podání známých osobností.

Noc literatury zahájí ústecký rodák herec Radek Zima, který působí v divadle
a muzikálech (My Fair Lady, Noc na Karlštejně), ve filmech a seriálech (Habermannův mlýn, Babovřesky, Rodinka, Bastardi, Tma, Proč bychom se netopili, Nemocnice na kraji města po 20 letech). Známý herec bude předčítat tři úryvky z belgické, lotyšské a nizozemské literatury v 18:00 h přímo před vstupem do Vědecké knihovny UJEP.

Následně se účastníci akce přemístí na Filozofickou fakultu UJEP, kde bude v 19:15 h ve vstupní hale předčítat úryvky z finské, španělské a rakouské literatury ústecká boxerka Fabiana Bytyqi. Fabiana je studentkou posledního ročníku ústeckého gymnázia a nadějnou závodnicí, která trénuje pod vedením úspěšného profiboxera Lukáše Konečného.

Posledním, neméně zajímavým místem, bude hudebna Pedagogické fakulty UJEP, kde bude od 20:15 h předčítat dva úryvky z evropské literatury (švédské a izraelské) student Pedagogické fakulty UJEP Jan Pippinger, který se v soutěži Muž roku 2014 umístil na druhém místě.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Čeští a norští vědci vyřkli tvrdý verdikt: Ústecký kraj vypadá, že je ztracený, vyplývá z výzkumu

Čeští a norští vědci vyřkli tvrdý verdikt: Ústecký kraj vypadá, že je ztracený, vyplývá z výzkumu

27/4 / VIZE / ÚSTECKÝ KRAJ - Periferním oblastem by pomohlo, kdyby se jejich univerzity více soustředily na lokální potřeby. To je jeden ze závěrů projektu podporovaného norskými fondy s názvem Příspěvek vysokého školství k posílení socio-ekonomického rozvoje periferních regionů v Norsku a České republice.


Vznikne ze severních Čech malé Silicon Valley? Zdatně konkuruje Sasko se 320 firmami

Vznikne ze severních Čech malé Silicon Valley? Zdatně konkuruje Sasko se 320 firmami

26/4 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Výzkum a vývoj. Dvě slova, která jsou skloňována snad každým politikem, avšak k jejich naplnění významu v případě severních Čech příliš nedochází. Zachrání to výzkum a vývoj autonomních řídících systémů a chytré mobility?


Debata Vize pro Česko: Ústecký kraj - jeho možnosti a naděje

Debata Vize pro Česko: Ústecký kraj - jeho možnosti a naděje

24/4 / VIZE / ÚSTÍ NAD LABEM /VIZE PRO ÚSTECKÝ KRAJ/ - Institut Vize pro Česko (MediaShow Group s.r.o.) a SeveročeskýDeník.cz pořádají konferenci – debatu na téma: Výstupy z projektu PERIF: Srovnání periferních krajů v ČR a Norsku. Podoba spolupráce regionů s vysokými školami.


Za daných okolností osmé místo bereme, říká trenér basketbalistů Ústí Pištěcký

Za daných okolností osmé místo bereme, říká trenér basketbalistů Ústí Pištěcký

22/4 / SPORT / ÚSTÍ N.L. - Svou první sezónu v pozici trenéra na lavičce basketbalistů Ústí nad Labem zažil Antonín Pištěcký. Ústeckou Slunetu dovedl v Kooperativa národní lize k 8. místu a postupu do čtvrtfinále play-off. Tam už Severočeši na silný Nymburk nestačili.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516