Noc literatury rozsvítí kampus UJEP. Již podruhé

6. květen 2015 | 21:51 | Ústecko
Plakát akce. Zdroj: pořadatelPlakát akce. Zdroj: pořadatel

Ústí n/L. - Vědecká knihovna Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se zapojí do již devátého ročníku celoevropské akce Noc literatury, která se koná díky spolupráci Českých center a knihoven České republiky.

Ambicí projektu je představovat návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň oživit město Ústí nad Labem přitažlivou akcí.

Na různých místech v kampusu UJEP budou během jednoho večera číst známé osobnosti zajímavé ukázky evropské literatury.

Noc literatury se uskuteční ve středu 13. května od 18:00–21:00 h na třech zajímavých místech v kampusu UJEP. Návštěvníci se mohou těšit na spojení zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace v podání známých osobností.

Noc literatury zahájí ústecký rodák herec Radek Zima, který působí v divadle
a muzikálech (My Fair Lady, Noc na Karlštejně), ve filmech a seriálech (Habermannův mlýn, Babovřesky, Rodinka, Bastardi, Tma, Proč bychom se netopili, Nemocnice na kraji města po 20 letech). Známý herec bude předčítat tři úryvky z belgické, lotyšské a nizozemské literatury v 18:00 h přímo před vstupem do Vědecké knihovny UJEP.

Následně se účastníci akce přemístí na Filozofickou fakultu UJEP, kde bude v 19:15 h ve vstupní hale předčítat úryvky z finské, španělské a rakouské literatury ústecká boxerka Fabiana Bytyqi. Fabiana je studentkou posledního ročníku ústeckého gymnázia a nadějnou závodnicí, která trénuje pod vedením úspěšného profiboxera Lukáše Konečného.

Posledním, neméně zajímavým místem, bude hudebna Pedagogické fakulty UJEP, kde bude od 20:15 h předčítat dva úryvky z evropské literatury (švédské a izraelské) student Pedagogické fakulty UJEP Jan Pippinger, který se v soutěži Muž roku 2014 umístil na druhém místě.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo

Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo

28/5 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic v posledním ligovém kole ztratili šanci na postup do Evropské ligy a v tabulce skončili až na pátém místě za Mladou Boleslaví. Pohárový gól mohl vstřelit ve druhém poločase v duelu s Duklou záložník Martin Fillo, ve vyložené šanci ale branku netrefil. Následně Martin Fillo hodnotil zápas s Duklou i celou sezónu.


Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / Žít v dnešní době na dluh je asi moderní. Alespoň to vyplývá z výzkumů, které nedávno zveřejnila Česká národní banka. Nějaký druh půjčky (spotřebitelský úvěr nebo hypotéku) má dnes každý třetí obyvatel České republiky.


Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

23/5 / KULTURA / ÚSTÍ N.L. - Už v pátek 26. května mohou kolemjdoucí i fanoušci Emmy Smetany vidět tuto zajímavou zpěvačku na ústeckém hlavním vlakovém nádraží. Smetana si vybrala Ústí v rámci svého turné "Mezi vlaky".


Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!

Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!

23/5 / SPORT / TEPLICE - Už s předstihem oznámil konec fotbalové kariéry teplický záložník Štěpán Vachoušek. Na konci května odehraje poslední zápas proti Dukle Praha a pak pověsí kopačky definitivně na hřebík. Bývalý reprezentant České republiky a hráč Slavie, Sparty, Olympique Marseille či Austrie Vídeň se loučí s kariérou v teplickém dresu, ve kterém před 19 lety vstoupil do seniorského fotbalu.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516