Noc literatury rozsvítí kampus UJEP. Již podruhé

6. květen 2015 | 21:51 | Ústecko
Plakát akce. Zdroj: pořadatelPlakát akce. Zdroj: pořadatel

Ústí n/L. - Vědecká knihovna Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se zapojí do již devátého ročníku celoevropské akce Noc literatury, která se koná díky spolupráci Českých center a knihoven České republiky.

Ambicí projektu je představovat návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň oživit město Ústí nad Labem přitažlivou akcí.

Na různých místech v kampusu UJEP budou během jednoho večera číst známé osobnosti zajímavé ukázky evropské literatury.

Noc literatury se uskuteční ve středu 13. května od 18:00–21:00 h na třech zajímavých místech v kampusu UJEP. Návštěvníci se mohou těšit na spojení zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace v podání známých osobností.

Noc literatury zahájí ústecký rodák herec Radek Zima, který působí v divadle
a muzikálech (My Fair Lady, Noc na Karlštejně), ve filmech a seriálech (Habermannův mlýn, Babovřesky, Rodinka, Bastardi, Tma, Proč bychom se netopili, Nemocnice na kraji města po 20 letech). Známý herec bude předčítat tři úryvky z belgické, lotyšské a nizozemské literatury v 18:00 h přímo před vstupem do Vědecké knihovny UJEP.

Následně se účastníci akce přemístí na Filozofickou fakultu UJEP, kde bude v 19:15 h ve vstupní hale předčítat úryvky z finské, španělské a rakouské literatury ústecká boxerka Fabiana Bytyqi. Fabiana je studentkou posledního ročníku ústeckého gymnázia a nadějnou závodnicí, která trénuje pod vedením úspěšného profiboxera Lukáše Konečného.

Posledním, neméně zajímavým místem, bude hudebna Pedagogické fakulty UJEP, kde bude od 20:15 h předčítat dva úryvky z evropské literatury (švédské a izraelské) student Pedagogické fakulty UJEP Jan Pippinger, který se v soutěži Muž roku 2014 umístil na druhém místě.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

22/7 / KRIMI / TEPLICE - Jak funguje elektřině patrně nevěděl zloděj kabelu z Teplic. Když odřízl kus vysokonapěťovaného kabelu, pochopitelně ho zasáhl elektrický výboj, který ho málem zabil.


Jak se dělá primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

Jak se dělá primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

21/7 / BLOG / Někdy pochybuji, že česká veřejnost myslí. Jak je jednoduché vytvořit celospolečenské téma, na kterém se přiživují politici a rozdmýchávají to média kvůli honbě za klikáním. A volič-čtenář to neprokoukne a jen se stává součástí této promyšlené hry.


Peklo na silnici. Přes Česko i v okolních zemích projedou tisíce aut

Peklo na silnici. Přes Česko i v okolních zemích projedou tisíce aut

21/7 / ZPRÁVY / ČR - V západní Evropě začínají hlavní prázdniny pro lidnaté regiony. Počítat o víkendu (22. - 23.7.2017) musí řidiči s hustou dopravou a očekávají se i kolony. A to nejen na českých silnicích, ale i v okolních zemích.


Počasí: Jako v prádelně s lokálními silnými bouřkami

Počasí: Jako v prádelně s lokálními silnými bouřkami

20/7 / ZPRÁVY / ČR - Vysoké teploty, četné bouřky a vysoká vlhkost vzduchu. Počasí v Česku do konce tohoto týdne má mít tyto jevy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516