Silničáři zaspali? Hlavní tahy z Lovosic do Mostu a Teplic byly ráno pro řidiče pastí

10. listopad 2016 | 10:58 | Litoměřicko
Sníh na silnici, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czSníh na silnici, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICKO /REPORTÁŽ/ - Meteorologové hlásili dopředu, že v noci ze středy na čtvrtek (10.11.2016) bude sněžit a varovali i před ledovkou. A skutečně. Ve 4.30 hodin na Lovosicku sněží a hlavní tah - silnice I/15 - z Lovosic na Most je zasněžený. A silničáři nikde.

Vyjíždím ve 4.40 z Lovosic na I/15 a předpokládám, že silnice první třídy, která je hlavním tahem na Most či do Loun a zároveň přivaděčem na dálnici D8, bude silničáři upravena. Nestalo se tak.

Drobně sněží a vozovka je pokryta popraškem. Když se blížím k Třebenicím, na vozovce je čím dál více sněhu, který kola aut jen ujíždí. Je zřejmé, že tudy žádný sypač dlouho a zda vůbec neprojel.

Přitom silnice I. třídy mají absolutní prioritu, ale jakoby silničáři z Litoměřicka na tuto kumunikaci zapomněli.

Krizová situace nastává za Třebenicemi u Podsedic. Ranní autobus jede pomalu a odbočuje z hlavní silnice do obce.

Je zřejmé, že řidič autobusu má obavy a odbočuje skutečně pomalu.

To byla předzvěst, že mě čekají horší chvilky za volantem. Vrstva sněhu na silnici je stále tlustší a v protisměru jede auto s blikajícími výstražnými světly.

Snižuji rychlost na 30 km/h, auto přede mnou bliká a jede skutečně pomalu. Cesta z kopce se stává nebezpečnou, ale paradoxně to mají auta horší do kopce.

Jedno auto už sjelo z krajnice a zabořilo se do pole. Na vozovce, která je pokryta sněhem, jsou zřetelně vidět jízdní stopy, jak auto kličkovalo. Řidiče překvapila ledovka.

Tohle místo mezi Podsedicemi a Želkovicemi se do hodiny stane pastí především pro kamiony a nákladní auta.

Hodně sněží v Želkovicích, zdejší zatáčky musím projíždět s opatrností. Lepší to není ani v Libčevsi.

Je 5.20 hodin a spojka od tahu Louny - Most I/28 na silnici I/15 Most - Lovosice, tedy silnice II/249 je zcela zasypaná sněhem. A proti mně jede jeden kamion za druhým.

Právě tato auta o pár kilometrů dál uvíznou mezi Želkovicemi a Podsedicemi, kde je ledovka - ale silničáři stále nikde.

Řidiče kamionů zřejmě zmátlo to, že silnice z Loun do Mostu byla sice mokrá, ale bez sněhu. Evidentně zde silničáři svoji práci odvedli. Horší to je u silnic II. třídy.

Druhým krizovým úsekem se stala silnice I/8 z Lovosic do Teplice, a to v části od Velemína do Bořislavi.

Přestože je tato silnice v zimě - a to slouží jako obchvat nedostavěné D8 - tradičně pro kamiony nesjízdná, ani zde silničáři časně ráno nejsou vidět. Kamiony v obou směrech nezvládají vyjet do kopce a řidiči nákladní vozy odstavují - tím zase komplikují provoz pro ostatní vozidla.

Důvod? Klouže to tam, ledovka, silnice je nesjízdná.

Po 7. hodině se vracím ze Žatce a volím trasu po I/7 do Postoloprt a Loun. Silnice je ošetřena, vozovka mokrá, ale neklouže a ani sníh není.

Bezproblémově lze projet i po hlavním tahu městem Louny. Odtud mířím na II/246 a nakonec bezpečně dojedu do Libochovic.

Kolem 9. hodiny je silnice II/237 na Lovosice sjízdná s opatrností, žádný karambol nevidím. V Lovosicích se už utvořily dlouhé kolony kamionů a aut.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo

Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo

28/5 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic v posledním ligovém kole ztratili šanci na postup do Evropské ligy a v tabulce skončili až na pátém místě za Mladou Boleslaví. Pohárový gól mohl vstřelit ve druhém poločase v duelu s Duklou záložník Martin Fillo, ve vyložené šanci ale branku netrefil. Následně Martin Fillo hodnotil zápas s Duklou i celou sezónu.


Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / Žít v dnešní době na dluh je asi moderní. Alespoň to vyplývá z výzkumů, které nedávno zveřejnila Česká národní banka. Nějaký druh půjčky (spotřebitelský úvěr nebo hypotéku) má dnes každý třetí obyvatel České republiky.


Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

23/5 / KULTURA / ÚSTÍ N.L. - Už v pátek 26. května mohou kolemjdoucí i fanoušci Emmy Smetany vidět tuto zajímavou zpěvačku na ústeckém hlavním vlakovém nádraží. Smetana si vybrala Ústí v rámci svého turné "Mezi vlaky".


Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!

Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!

23/5 / SPORT / TEPLICE - Už s předstihem oznámil konec fotbalové kariéry teplický záložník Štěpán Vachoušek. Na konci května odehraje poslední zápas proti Dukle Praha a pak pověsí kopačky definitivně na hřebík. Bývalý reprezentant České republiky a hráč Slavie, Sparty, Olympique Marseille či Austrie Vídeň se loučí s kariérou v teplickém dresu, ve kterém před 19 lety vstoupil do seniorského fotbalu.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516