Z Bulovky u Arnoltic mizí nelegální odpad do spalovny

9. leden 2014 | 20:40
Odpad z Bulovky bude spálen v liberecké spalovně. Foto: archiv Liberecký krajOdpad z Bulovky bude spálen v liberecké spalovně. Foto: archiv Liberecký kraj

Arnoltice - Z Bulovky se začaly odvážet a likvidovat nelegální odpady. Ty skončí v liberecké spalovně.

Na základě výsledků jednání zástupců ministerstva životního prostředí, České inspekce životního prostředí a Libereckého kraje s německou SAA agenturou budou z lokality Arnoltice odvezeny a předány k odstranění odpady plastů a textilu, které sem byly dovezeny za účelem využití v rámci přeshraniční přepravy odpadů v roce 2005 a 2006.

Poslední provozovatel zařízení ke sběru, výkupu a využití odpadů (společnost Nisa Recycling) v roce 2010 opustil areál bývalého teletníku, v němž bylo zařízení provozováno, a na lokalitě zanechal všechny odpady, které byly v době provozu zařízení ke sběru, výkupu a využití na lokalitu přijaty (zhruba 9 tisíc tun odpadů).

Společnost Nisa Recycling současně změnila své sídlo a provedla změnu statutárního orgánu, kdy jediným jednatelem společnosti se stal občan Moldavské republiky. Ze všech souvislostí není pochyb, že se jedná o tzv. „bílého koně“. V roce 2010 došlo také k prodeji areálu a vlastníkem pozemků i nemovitostí se stali manželé, provozující v areálu prodej uhlí.

Od roku 2010 přestala společnost komunikovat,  a de facto neoficiálně ukončila svoji podnikatelskou činnost.

Po dobu působení společnosti na lokalitě Arnoltice jí ČIŽP uložila několik pokut a nápravných opatření, které ale subjekt neplnil.

V souvislosti s předmětnou činností společnosti podala ČIŽP tři trestní oznámení Policii ČR, a na živnostenský úřad byl dán návrh na odebrání živnostenského oprávnění.

V současné době probíhá 1. etapa odvozu cca 4500 tun odpadů a sanace skladovacích prostor, která bude financována německou stranou.

Ve druhé etapě by měly být odvezeny a předány k odstranění zbývající odpady a vyklizen celý prostor bývalé provozovny. Tyto práce bude na základě rozhodnutí ČIŽP o výkonu náhradního plnění za povinný subjekt, tedy Nisa Recycling, vykonávat Liberecký kraj.

-tz-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

17/8 / SPORT / VARNSDORF - Takhle špatný vstup do Fortuna národní ligy si fotbalisté Varnsdorfu určitě nepřáli. Po třech kolech je "Vanďák" v tabulce druhé ligy poslední a už stihl vypadnout z MOL Cupu. Kouč Zdeňko Frťala zůstává ale pozitivní.


Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516