Startovací byty nebo ubytovna na Březenecké? Chomutované se bouří

6. únor 2014 | 01:49
Pohled na panelový dům na Březenecké, ilustrační foto. Foto: archiv Město ChomutovPohled na panelový dům na Březenecké, ilustrační foto. Foto: archiv Město Chomutov

Chomutov - Panika, obavy, petice a dohady. Napjatá situace mezi obyvateli chomutovského sídliště Březenecká a Václavem Kordulíkem z investorské firmy CASA CV a firmou JM Mikulášek se stupňuje. Magistrát dává od záměru výstavby startovacích bytů ruce pryč.

"Podle nám dostupných informací by nemělo jít o ubytovnu, ale o startovací byty. Rada města odložila projednávání stanoviska k záměru výstavby a provozování podporovaných vstupních bytů pro cílovou skupinu obyvatel v souladu s podmínkami Ministerstva pro místní rozvoj ČR pro společnost JM Mikulášek, s. r. o., a CASA CV, s. r. o., do doby projednání petice občanů," sdělila mluvčí chomutovského magistrátu Šárka Schönová.

"Město zde zprostředkovalo jednání mezi zástupci investora a občany. Jedná se o pozemek bývalého internátu na Březenecké, který nebyl a není v majetku města. Podrobnější informace o záměru výstavby by měl poskytnout investor," dodala.

O co jde?

Firmy JM Mikulášek a CASA CV chtějí na místě bývalého internátu na sídlišti Březenecká postavit dvě budovy s jednadvaceti startovacími byty. Místní se ale obávají, že půjde o ubytovnu pro nepřizpůsobivé.

Konkrétně by v objektu měli bydlet lidé s nízkými příjmy. Podle investorů vše má být pod kontrolou chomutovského magistrátu. Objekt také bude mít správce.

Avšak lidé převážně z Březenecké záměru nevěří. Navíc upozorňují, že sídliště přestává být bezpečné.

Proti záměru koluje petice, proběhlo i veřejné slyšení s investorem. Nepřineslo ale konkrétní výsledky, naopak zhruba stovka lidí grilovala Vácava Kordulíka z CASA CV.

ČTĚTE: Chomutovský magistrát chce jednat s lidmi o Březenecké

-br-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

17/8 / SPORT / VARNSDORF - Takhle špatný vstup do Fortuna národní ligy si fotbalisté Varnsdorfu určitě nepřáli. Po třech kolech je "Vanďák" v tabulce druhé ligy poslední a už stihl vypadnout z MOL Cupu. Kouč Zdeňko Frťala zůstává ale pozitivní.


Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516