Skandál. Masarykova nemocnice od května 2017 odmítá pacienty mimo Ústí n.L., Teplice a Děčín

30. duben 2017 | 00:47 | Ústecko
Nemocnice,  ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czNemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ NAD LABEM - Až pojede pacient z Chomutovska, Mostecka, Lounska a Litoměřicka do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, od 1. května 2017 nebude na plicním oddělení ambulantně ošetřen, natož hospitalizován. Vedení ústecké nemocnice se rozhodlo ke "nestandardnímu" kroku.

Ta zpráva pro pacienty není veřejně na webu Krajské zdravotní k vidění. Přesto vzkaz zní jasně: Lékaři, neposílejte k nám vaše pacienty.

I když pacient má právo si vybrat lékaře i zdravotnické zařízení, jenom kvůli tomu, že třeba bydlí v Chomutově a ne v Ústí nad Labem, nebude v krajské nemocnici ošetřen.

O to víc je to závažná informace, protože se týká plicního oddělení. Pokud si tedy zlomí nohu, ošetřen bude. Naopak pokud bude mít problémy s dýcháním, na vyšetření či hospitalizaci musí jít jinam.

Vedení ústecké nemocnice navíc přistoupilo k nestandardnímu opatření. Rozeslalo ordinacím a ostatním nemocnicím "instrukční" dopis. V něm de facto nabádá, aby lékaři pacienty z okresů Chomutov, Most, Louny a Litoměřice neposílali do Ústí nad Labem.

V Masarykově nemocnici budou ošetřeni pouze obyvatelé z okresů Ústí nad Labem, Teplice a Děčín.

SeveročeskýDeník.cz získal dopis napsaný 12. dubna 2017 a podepsaný Danielem Doležalem, vedoucím lékařem plicního oddělení a spolu s ním i Josefem Liehnem, ředitelem zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

V dopise se píše: "Vzhledem k dlouhodobě oslabenému personálnímu stavu je překračováno únosné pracovní zatížení lékařů plicního oddělení. (...) Oddělení nadále nemůže poskytovat péči o pacienty s plicní problematikou pro okresy Louny, Chomutov, Most a Litoměřice."

Přečtete si celé znění dopisu ve fotogalerii.

Jaká práva má pacient?

Vzhledem k platné legislativě v České republice, redakce doporučuje pacientům, aby se s žádankou vystavenou jakoukoliv plicní ambulancí obrátili na jiná oddělení nebo si nechali potvrdit skutečnost, že nemohou být ošetřeni na plicním oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a pak požádali svojí zdravotní pojišťovnu o doporučení, kdo potřebnou péči poskytne.

Ze zákona je za zajištění zdravotní péče zodpovědná příslušná zdravotní pojišťovna.

DOPORUČUJEME:  Nemocnice nemůže odmítnout pacienta kvůli bydlišti, říká ministerstvo zdravotnictví

Dopis Masarykovy nemocnice pro lékaře
Dopis Masarykovy nemocnice pro lékaře

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 2.52 hvězdiček / Hodnoceno: 21x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jsme zklamaní,  ale páté místo je přesto úspěch,  říká teplický Martin Fillo

Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo

28/5 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic v posledním ligovém kole ztratili šanci na postup do Evropské ligy a v tabulce skončili až na pátém místě za Mladou Boleslaví. Pohárový gól mohl vstřelit ve druhém poločase v duelu s Duklou záložník Martin Fillo, ve vyložené šanci ale branku netrefil. Následně Martin Fillo hodnotil zápas s Duklou i celou sezónu.


Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / Žít v dnešní době na dluh je asi moderní. Alespoň to vyplývá z výzkumů, které nedávno zveřejnila Česká národní banka. Nějaký druh půjčky (spotřebitelský úvěr nebo hypotéku) má dnes každý třetí obyvatel České republiky.


Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

23/5 / KULTURA / ÚSTÍ N.L. - Už v pátek 26. května mohou kolemjdoucí i fanoušci Emmy Smetany vidět tuto zajímavou zpěvačku na ústeckém hlavním vlakovém nádraží. Smetana si vybrala Ústí v rámci svého turné "Mezi vlaky".


Konec legendy,  Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy,  díky!

Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!

23/5 / SPORT / TEPLICE - Už s předstihem oznámil konec fotbalové kariéry teplický záložník Štěpán Vachoušek. Na konci května odehraje poslední zápas proti Dukle Praha a pak pověsí kopačky definitivně na hřebík. Bývalý reprezentant České republiky a hráč Slavie, Sparty, Olympique Marseille či Austrie Vídeň se loučí s kariérou v teplickém dresu, ve kterém před 19 lety vstoupil do seniorského fotbalu.
SeveročeskýDeník.czNovinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516