Roudnický obchvat nebude. Kvůli církevním restitucím

1. únor 2014 | 12:36
Silniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czSilniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Roudnice n/L. - Plánovaná dostavba roudnického obchvatu nebude, minimálně v dalších třech letech. Do projektu zasáhly církevní restituce.

Zatímco doteď měl krajský úřad potíže s financováním kvůli zastaveným dotačnímu programu z ROP Severozápad, nyní přišly na řadu restituční nároky církve.

„Státní pozemkový úřad nám nemůže o těch pozemcích vydat žádné stanovisko, nemůže s námi uzavřít žádnou smlouvu," řekl ústecký krajský radní Ladislav Drlý (KSČM).

Ústecký kraj jako investor zastavil plánovaný začátek výstavby, nebude se pokoušet získat evropskou dotaci z ROP Severozápad. "V přípravě projektu ale budeme pokračovat," podotkla tisková mluvčí kraje Magdalena Hanáčková.

Nejde o jedinou komplikaci v dostavbě silnice okolo Roudnice nad Labem. V prosinci kraj nezískal potřebný pozemek v dražbě, který koupil Ladislav Čurda z Dubí, člen Krajského výkonného výboru ČSSD.

ČTĚTE: Roudnický obchvat zase v ohrožení. Potřebné pozemky koupil člen ČSSD

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

17/8 / SPORT / VARNSDORF - Takhle špatný vstup do Fortuna národní ligy si fotbalisté Varnsdorfu určitě nepřáli. Po třech kolech je "Vanďák" v tabulce druhé ligy poslední a už stihl vypadnout z MOL Cupu. Kouč Zdeňko Frťala zůstává ale pozitivní.


Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516