Protestující gymnazisté z Duchcova zamíří na kraj

13. leden 2014 | 17:19
Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Duchcov - V pondělí (13.1.2014) dopoledne proběhla další demonstrace šásti duchcovských gymnazistů. Studenti požadují odvolání ředitelky školy Jany Polákové a chystají se na kraj do Ústí nad Labem.

Demonstrace se zúčastnil i ústecký senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz), který ocenil, s jakým modhodláním studenti protestují. Politik se aktivně zúčastňoval podobných protestů i v případě litoměřického gymnázia v roce 2011.

Jaroslav Doubrava je zároveň krajským zastupitelem. Podle něj by právě kraj měl vyhlásit na post ředitele školy nový konkurz. Kromě sestavené komise je ředitel školy vždy jmenován krajskými radními, neboť zřizovatelem středních škol a učilišť je kraj.

Duchcovští gymnazisté protestují druhý týden. Minulé pondělí hosinu stávkovali, ve čtvrtek byl venkovní protest. K dnešnímu pondělí přibude i úterý 14. ledna 2014.

Ve středu si studenti naplánovali setkání s krajskou radní pro školství janou Vaňhovou (ČSSD) a vedoucím odboru školství Štěpánem Haraštou. Studenti mají v plánu i happeningy v aule školy.

ČTĚTE: Gymnazisté v Duchcově protestovali proti ředitelce. Žádali její odchod

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.


Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

13/8 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic se podruhé v řadě představili na domácím trávníku. Avšak tentokrát neuspěli jako proti Dukle před týdnem, ale tentokrát jen remizovali s Jabloncem 1:1. A to ještě v 85. minutě vyrovnával z penalty Martin Fillo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516