Politický skandál. Nahrávky bortí Babišovu pověst pana čistého

8. květen 2017 | 18:45 | Česko
Andrej Babiš,  ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czAndrej Babiš, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ČR - Třetí nahrávka zveřejněná v pondělí 8. května 2017 bortí dosavadní obhajobu ministra financí Andreje Babiše. Ten po zveřejnění zvukového záznamu, který údajně může působit, že ovlivňoval obsah v novinách Mladá fronta Dnes, řekl, že se stal cílem provokace. Jenže nejnovější nahrávka politický skandál prohlubuje.

Ministr vnitra a místopředseda ČSSD Milan Chovanec si na základě zveřejněných nahrávek myslí, že novináři ministru financí sloužili nejen k cíleným útokům, ale také k získávání nelegálních informací pro svého předsedu.

Zatímco první nahrávka ukazovala vulgární slovník Andreje Babiše, druhá se věnovala obsahu novin MF Dnes, třetí nahrávka je další politickou rozbuškou. V ní se novinář Marek Přibil s Andrejem Babišem zřejmě domlouvá na zveřejnění materiálů ze spisu Beretta. Ty by měly podle exnovináře MF Dnes poškodit ODS a ČSSD. Ministr financí mu podle zveřejněné nahrávky tvrdí, že by materiál nechal na sjezd sociální demokracie.

Z nahrávky vyplývá, že novinář Babišovi zřejmě na schůzce předává části okopírovaného spisu Beretta. Policejní vyšetřování podle médií v tzv. kauze Beretta se týká údajného vynášení informací za úplatu z trestních spisů v případech Nemocnice Na Homolce a pražského dopravního podniku.

Avšak to v úterý (9.5.2017) pro média Andrej Babiš popřel. "Žádný živý spis jsem nikdy nedostal, to zásadně odmítám. Je to sprosťárna, je to skandální, “ uvedl ministr financí, který podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

"Žádný živý spis (míněna je kauza Berreta) jsem nikdy panu Babišovi nepředal; nedisponuju jím. Je to dezinformace, daná naprostým vytržením nahrávek z kontextu a jejich sestříháním. Zároveň opakuji, že jsem nikdy pro ČSSD nepracoval a pana Babiše nenahrával. Mým zaměstnavatelem byla Mafra, a.s.
V mém případě jsou nadto tyto nahrávky do značné míry likvidační. A jsem tudíž přesvědčen, že byly namířeny nejenom proti panu Babišovi, ale i mé osobě (zabít dvě mouchy jednou ranou…). Pracovně jsem se (ještě coby novinář) zabýval předně soc. dem., potažmo Chovancem a resortem vnitra, "
reagoval v úterý (9.5.2017) na Facebooku Marek Přibil.

"Pokud je toto pravda, pak je zřejmé, že Babišovi novináři sloužili nejen k cíleným útokům na politické konkurenty, ale také k nelegálnímu získávání citlivých informací pro svého šéfa, ” řekl Právu ministr vnitra Milan Chovanec.

"V poslední nahrávce Babiše už nejde jen o nepřijatelné praktiky, ale také o podezření z trestného činu. Úniky z živých kauz je třeba vyšetřit, " vzkázal přes Twitter bývalý ministr spravedlnosti a současný europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil.

Místopředseda ODS Martin Kupka požaduje, aby Andrej Babiš odešel z politiky. "Obsah třetí nahrávky je tak závažný, že není jiná možnost. Potvrzuje se, že lhal ve dne i v noci. Je nepřípustné, aby vicepremiér země sbíral kompromitující informace na své konkurenty a koordinoval jejich zveřejňování v médiích, ” citovaly Novinky.cz.

"Odposlechy jsou sestříhané, že je tam můj hlas ještě neznamená, že takto proběhly. Vypadá to, že redaktor Přibil byl na nás buď nasazený, nebo ho někdo zneužil, " reagoval pro Právo Andrej Babiš.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Chtěl ukrást kabel,  za trest dostal elektrickým výbojem

Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

22/7 / KRIMI / TEPLICE - Jak funguje elektřině patrně nevěděl zloděj kabelu z Teplic. Když odřízl kus vysokonapěťovaného kabelu, pochopitelně ho zasáhl elektrický výboj, který ho málem zabil.


Jak se dělá primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

Jak se dělá primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

21/7 / BLOG / Někdy pochybuji, že česká veřejnost myslí. Jak je jednoduché vytvořit celospolečenské téma, na kterém se přiživují politici a rozdmýchávají to média kvůli honbě za klikáním. A volič-čtenář to neprokoukne a jen se stává součástí této promyšlené hry.


Peklo na silnici. Přes Česko i v okolních zemích projedou tisíce aut

Peklo na silnici. Přes Česko i v okolních zemích projedou tisíce aut

21/7 / ZPRÁVY / ČR - V západní Evropě začínají hlavní prázdniny pro lidnaté regiony. Počítat o víkendu (22. - 23.7.2017) musí řidiči s hustou dopravou a očekávají se i kolony. A to nejen na českých silnicích, ale i v okolních zemích.


Počasí: Jako v prádelně s lokálními silnými bouřkami

Počasí: Jako v prádelně s lokálními silnými bouřkami

20/7 / ZPRÁVY / ČR - Vysoké teploty, četné bouřky a vysoká vlhkost vzduchu. Počasí v Česku do konce tohoto týdne má mít tyto jevy.
SeveročeskýDeník.czNovinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516