Omezte hazard, žádá nová iniciativa Ústí BEZ hazardu

20. leden 2014 | 17:18
Bude v Ústí nad Labem omezování hracích automatů na území města? Foto: Policie ČRBude v Ústí nad Labem omezování hracích automatů na území města? Foto: Policie ČR

Ústí n/L. - V Ústí nad Labem vznikla nová občanská iniciativa Ústí BEZ hazardu. Důvodem je snaha omezit hrací automaty ve městě, kterého chce iniciativa docílit konáním místního referenda.

"Naše iniciativa Ústí BEZ hazardu chce na podzm roku 2014 uspořádat místní referendum o nulové toleranci heren s automaty na území města Ústí nad Labem. Jako nejvhodnější termín se nám jeví komunální volby 2014, během kterých se očekává vyšší účast, než-li u voleb ostatních," řekl zástupce iniciativy Václav Pištora.

Aby iniciativa mohla referendum spustit, musí pro něj sesbírat minimálně 10 % podpisů oprávněných voličů, což v případě Ústí nad Labem je 8 tisíc lidí. "Petici jsme právě spustili a petiční archy se nám plní prvními jmény. Lidé mohou petiční arch získat na našem webu www.ustibezhazardu.cz, vytisknout si ho a sesbírat podpisy svojí rodiny a známých. Bez pomoci občanů Ústí neuspějeme,“ uvedl Václav Pištora.

Iniciativa Ústí BEZ hazardu spolupracuje s občanským sdružením Občané proti hazardu. "Podporujeme a vítáme místní ústeckou iniciativu a kolegům poskytujeme zázemí v podobě jak právní pomoci, tak našich zkušeností, nabytých při spolupráci na regulaci hazardu s mnoha českými radnicemi, policií a odborníky na závislosti," řekl předseda o.s. Občané proti hazardu Martin Svoboda.

Podobné iniciativy za zákaz hazardu v severních Čechách probíhají i v jiných městech. Třeba v Litvínově, Bílině, Litoměřicích, Lovosicích či Liberci.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.


Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

13/8 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic se podruhé v řadě představili na domácím trávníku. Avšak tentokrát neuspěli jako proti Dukle před týdnem, ale tentokrát jen remizovali s Jabloncem 1:1. A to ještě v 85. minutě vyrovnával z penalty Martin Fillo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516