Nádraží se brzy opravovat nebudou. Všechny chce koupit realitní magnát

28. březen 2016 | 23:24 | Česko
Vlakové nádraží Teplice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czVlakové nádraží Teplice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ČR - Realitní skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka chce odkoupit všechny nádražní budovy za čtyři miliardy korun. Dosud se počítalo, že je získá státní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Ta chtěla začít nádraží opravovat.

Převod nádraží z Českých drah na SŽDC schválila vláda v roce 2015 a následně ji schválil řídicí výbor ČD. Převod by se měl týkat zhruba 1500 nádražních budov.

Jenže nyní nastala nová situace. CPI Property Group nabídla částku o 800 milionů korun vyšší než je suma, za kterou má budovy od Českých drah získat SŽDC.

"Je otázkou, zda se to dá nazvat nabídkou. Každopádně dopis od pana Vítka přišel a budeme se jím zabývat," řekl serveru iDnes.cz předseda dozorčí rady Českých drah Milan Feranec.

CPI Property Group  zatím nechce konkretizovat, jaký má s nádražními budovami záměr.

Případ převodu nádraží z ČD na SŽDC nyní dostává trhlinu. České dráhy jsou akciovou společností a musí se proto chovat s péčí řádného hospodáře. To znamená, že nesmí prodávat majetek zbytečně levně.

Navíc s variantou, že by všechna nádraží v Česku získala soukromá firma, nebude souhlasit část politické scény. Nádraží jsou klíčovými body v dopravní síti a řada politiků bude proti jejich vyvedení soukromníkům.

ČTĚTE:  Rekonstrukce nádražních budov jsou o kus blíže. Vláda odklepla převod

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo

Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo

28/5 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic v posledním ligovém kole ztratili šanci na postup do Evropské ligy a v tabulce skončili až na pátém místě za Mladou Boleslaví. Pohárový gól mohl vstřelit ve druhém poločase v duelu s Duklou záložník Martin Fillo, ve vyložené šanci ale branku netrefil. Následně Martin Fillo hodnotil zápas s Duklou i celou sezónu.


Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / Žít v dnešní době na dluh je asi moderní. Alespoň to vyplývá z výzkumů, které nedávno zveřejnila Česká národní banka. Nějaký druh půjčky (spotřebitelský úvěr nebo hypotéku) má dnes každý třetí obyvatel České republiky.


Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

23/5 / KULTURA / ÚSTÍ N.L. - Už v pátek 26. května mohou kolemjdoucí i fanoušci Emmy Smetany vidět tuto zajímavou zpěvačku na ústeckém hlavním vlakovém nádraží. Smetana si vybrala Ústí v rámci svého turné "Mezi vlaky".


Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!

Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!

23/5 / SPORT / TEPLICE - Už s předstihem oznámil konec fotbalové kariéry teplický záložník Štěpán Vachoušek. Na konci května odehraje poslední zápas proti Dukle Praha a pak pověsí kopačky definitivně na hřebík. Bývalý reprezentant České republiky a hráč Slavie, Sparty, Olympique Marseille či Austrie Vídeň se loučí s kariérou v teplickém dresu, ve kterém před 19 lety vstoupil do seniorského fotbalu.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516