Na Liberecku se lidé a obce bouří proti rušení pošt. Podepisují petici

23. leden 2014 | 01:39
Česká pošta chce rušit pobočky, lidé protestují peticí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czČeská pošta chce rušit pobočky, lidé protestují peticí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberecký kraj - Česká pošta má v plánu zrušit pobočky pošt v malých obcích na severu Čech. Jenže záměr se nelíbí zaměstnacům pošty, obyvatelům a obcím. Proto vznikla petice.

Sdružení místních samospráv iniciovalo celostátní petici, která brojí proti rušení pošt. Na Liberecku ji podepsalo přes 800 lidí.

"První etapa našeho boje byla úspěšná. Shromáždili jsme už téměř 77 000 podpisů občanů a premiér Jiří Rusnok nás informoval o tom, že jeho vláda už návrh na stanovení minimálního počtu pošt na 2 100, projednávat nebude. Nyní bude nastupovat vláda nová, a jelikož tato hrozba neustále trvá, rozhodli jsme se, na základě početných návrhů starostů, sběr podpisů ještě prodloužit do konce ledna 2014," uvedlo v tiskové zprávě Sdružení místních samospráv.

Na Liberecku Česká pošta má v plánu zrušit pobočky například ve Višňové na Frýdlantsku, v Bulovce či Bílém Kostele.

Podle starostů obcí Česká pošta zvolila strategii postupného utlumení provozu poboček, a to snižováním provozní doby jen na pár hodin denně.

-im-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

17/8 / SPORT / VARNSDORF - Takhle špatný vstup do Fortuna národní ligy si fotbalisté Varnsdorfu určitě nepřáli. Po třech kolech je "Vanďák" v tabulce druhé ligy poslední a už stihl vypadnout z MOL Cupu. Kouč Zdeňko Frťala zůstává ale pozitivní.


Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516