Křetínského větrníky na Moldavě zatím nebudou, ministerstvo zrušilo výjimku

26. leden 2014 | 00:04
U Moldavy zatím větrné elektrárny nebudou. Foto: Foto: archiv MěÚ PetroviceU Moldavy zatím větrné elektrárny nebudou. Foto: Foto: archiv MěÚ Petrovice

Moldava - Ministerstvo životního prostředí zrušilo dvě výjimky z ochrany životního prostředí firmě EP Renewables, za kterou stojí Daniel Křetínský, spolumajitel EPH či fotbalové Sparty. Výjimky původně udělil Krajský úřad Ústeckého kraje.

U Moldavy v Krušných horách má v plánu firma vybudovat 18 větrných elektráren. Díky tomu, že EP Renewables nezískala výjimky, nemůže zažádat o stavební povolení. Na rozhodnutí jako první upozornila MF Dnes.

"Pokud žadatel nepožádá o pokračování v řízení před uplynutím lhůty (před 30.6.2014), nebude se odbor územního plánování a stavebního řádu touto žádostí zabývat, neboť řízení z vůle žadatele neběží," uvedla krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

Podle mluvčí ústředním důvodem pro zrušení obou rozhodnutí byl názor odvolacího orgánu, podle něhož mělo být řízení vedeno i ve věci povolení výjimky pro druh tetřívek obecný, a to bez ohledu na to, že o povolení pro tento druh investor nepožádal.

"Tento názor odvolacího orgánu se opírá o rozsudek budějovického krajského soudu z loňského roku, který oproti dosavadní výkladové praxi vyslovil závěr, že řízení ve věci povolení výjimek ze zákazů u zvláště chráněných druhů se řídí tzv. zásadou oficiality," specifikovala Magdalena Hanáčková.

"Bude tedy nutné získat nové podklady o vlivu tohoto záměru na tetřívka obecného, a protože z dosavadního průběhu řízení i z průběhu předchozího procesu EIA lze usuzovat, že v této otázce nevládne mezi odbornou veřejností shoda, bude nutné věnovat mimořádnou pozornost zjištění skutečného stavu věci, o němž nebudou důvodné pochybnosti," dodala mluvčí.

ČTĚTE: Petrovice chtějí dvě desítky větrných elektráren. Jsou ve sporu s krajem

U Bogatynie mají vyrůst větrníky. Liberečtí se obávají hluku

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.


Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

13/8 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic se podruhé v řadě představili na domácím trávníku. Avšak tentokrát neuspěli jako proti Dukle před týdnem, ale tentokrát jen remizovali s Jabloncem 1:1. A to ještě v 85. minutě vyrovnával z penalty Martin Fillo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516