Kauza ROP Severozápad: Podílel se velvyslanec v USA Petr Gandalovič na ovlivňování dotací?

23. únor 2016 | 20:30 | Ústecko
Petr Gandalovič. Foto: archiv MZV ČRPetr Gandalovič. Foto: archiv MZV ČR

Ústí n/L. - Bývalý primátor města Ústí nad Labem, bývalý ministr zemědělství a současný velvyslanec v USA Petr Gandalovič podle bývalého ředitele dotačního úřadu Petra Kušnierze patří do skupiny lidí, kteří se údajně podíleli na ovlivňování dotací.

Petr Gandalovič byl předním politikem ODS v Ústeckém kraji. Než se stal ministrem zemědělství v Topolánkově vládě, byl primátorem města Ústí nad Labem. Nakonec zakotvil na české ambasádě v USA, kde je dosud.

Petr Kušnierz, bývalý ředitel dotačního úřadu ROP Severozápad, začal vypovídat u soudu a ručně sepsal seznam lidí, kteří se údajně podíleli na dotačních podvodech.

Jedním ze jmenovaných je i Petr Gandalovič. "Rozdělování dotací jsem nikdy neovlivňoval a nikdy jsem se o to ani nezajímal, " reagoval v rozhovoru pro Aktuálně.cz Petr Gandalovič.

Dále odmítl, že by projekty, o kterých se před soudem hovoří, znal. Podle svých slov se zajímal jen o dva - o trolejbusy pro Ústí nad Labem nebo Collegium Bohemicum.

Petr Gandalovič dále nechápe, proč byl jmenován. Avšak přiznal, že za jeho působení Petr Kušnierz pracoval na ministerstvu zemědělství.

Současný velvyslanec v USA dále dodal, že policie ho nekontaktovala.

ČTĚTE:  Kauza ROP Severozápad: Exředitel Petr Kušnierz u soudu začal odkrývat zákulisí

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jsme zklamaní,  ale páté místo je přesto úspěch,  říká teplický Martin Fillo

Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo

28/5 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic v posledním ligovém kole ztratili šanci na postup do Evropské ligy a v tabulce skončili až na pátém místě za Mladou Boleslaví. Pohárový gól mohl vstřelit ve druhém poločase v duelu s Duklou záložník Martin Fillo, ve vyložené šanci ale branku netrefil. Následně Martin Fillo hodnotil zápas s Duklou i celou sezónu.


Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / Žít v dnešní době na dluh je asi moderní. Alespoň to vyplývá z výzkumů, které nedávno zveřejnila Česká národní banka. Nějaký druh půjčky (spotřebitelský úvěr nebo hypotéku) má dnes každý třetí obyvatel České republiky.


Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

23/5 / KULTURA / ÚSTÍ N.L. - Už v pátek 26. května mohou kolemjdoucí i fanoušci Emmy Smetany vidět tuto zajímavou zpěvačku na ústeckém hlavním vlakovém nádraží. Smetana si vybrala Ústí v rámci svého turné "Mezi vlaky".


Konec legendy,  Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy,  díky!

Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!

23/5 / SPORT / TEPLICE - Už s předstihem oznámil konec fotbalové kariéry teplický záložník Štěpán Vachoušek. Na konci května odehraje poslední zápas proti Dukle Praha a pak pověsí kopačky definitivně na hřebík. Bývalý reprezentant České republiky a hráč Slavie, Sparty, Olympique Marseille či Austrie Vídeň se loučí s kariérou v teplickém dresu, ve kterém před 19 lety vstoupil do seniorského fotbalu.
SeveročeskýDeník.czNovinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516