Kauza ROP Severozápad: Pavel Kouda skončí u soudu, se stížností neuspěl

20. prosinec 2013 | 12:35
Bývalý náměstek hejtmanky Pavel Kouda. Foto: archiv Krajský úřad ÚKBývalý náměstek hejtmanky Pavel Kouda. Foto: archiv Krajský úřad ÚK

Ústí n/L., Most - Osm lidí včetně bývalého náměstka hejtmanky Pavel Kouda skončí před soudem. Státní zástupce podal obžalobu, se stížností bývalý přední krajský politik neuspěl.

Kauza evropských dotací z dotačního úřadu ROP Severozápad míří k soudu. U něho se bude zpovídat i Pavel Kouda, bývalý politik ČSSD a někdejší náměstek hejtmanky Jany Vańhové. Právě Kouda měl v gesci evropské dotace, jak na kraji, tak v Regionální radě ROP Severozápad.

Pavel Kouda se má zpovídat z toho, že tlačil na úředníky. Hrozí mu až 12 let. Podle Koudova advokáta Vencislava Sabotinova obžaloba stojí na výpovědi jedné osoby.

Pavel Kouda, patřil mezi nejvlivnější členy krajské severočeské ČSSD. Byl ve spojení se zavražděným Romanem Houskou.

Kouda byl zatčen v září 2012. Je stíhán za trestné činy zneužití pravomoci a poškozování zájmů evropských společenství. Kromě Koudy jsou obžalováni i další lidé, třeba bývalí ředitelé dotačního úřadu Pavel Markvart, Petr Vráblík a Petr Kušnierz. Ten kvůli jiné kauze již sedí ve vězení.

ČTĚTE na Investigate.cz: Profil zavražděného politika ČSSD: Kdo byl Roman Houska a jakou roli hrál v politice a byznysu na severu Čech?

-im-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

17/8 / SPORT / VARNSDORF - Takhle špatný vstup do Fortuna národní ligy si fotbalisté Varnsdorfu určitě nepřáli. Po třech kolech je "Vanďák" v tabulce druhé ligy poslední a už stihl vypadnout z MOL Cupu. Kouč Zdeňko Frťala zůstává ale pozitivní.


Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516