Gymnazisté v Duchcově protestovali proti ředitelce. Žádali její odchod

10. leden 2014 | 00:35
Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Duchcov - Zhruba stovka studentů z vyšších tříd duchcovského gymnázia, které je téměř dva roky sloučené s tamní průmyslovou školou, ve čtvrtek (8.1.2014) hlasitě protestovala. Chtěli si vynutit její rezignaci.

Spor mezi studenty gymnázia a ředitelkou školy se vyhrocuje. Nelíbí se jim, že šéfka školy Jana Poláková, prý protěžuje průmyslovku a propouští pedagogy gymnázia. Jenže kraj, jako zřizovatel, varoval, že škola se potýká s nedostatkem žáků a může i skončit.

Naopak studenti, učitelé i rodiče gymnazistů argumentují, že by duchcovské gymnázium se mělo raději sloučit s Gymnáziem Teplice. To si myslí i bývalá ředitelka gymnázia Marie Sachetová.

Rozpor mezi gymnaziální částí a průmyslovou částí školy je poměrně velký. Pedagogové gymnázia se domnívají, že pod vedením Jany Polákové výuka upadá. Faktem je, že někteří pedagogové dostali výpověď.

Podle ředitelky školy je nutné snížit učitelské úvazky. Protestující studenti ale argumentují, že naopak učitelé z průmyslovky mají nadúvazky. Také upozorňují na to, že Jana Poláková před sloučením škol vedla průmyslovku.

Ředitelka na demonstraci několikrát zopakovala, že neodstoupí. Na své straně má i krajský školský odbor. Podle vyjádření vedoucího Štěpána Harašty by se učitelé gymnázia měli přestat pod sebou podřezávat větev. Argumentoval, že protesty odradí rodiče nových žáků a počet studentů na škole ještě klesne oproti současnému stavu.

-ig-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

17/8 / SPORT / VARNSDORF - Takhle špatný vstup do Fortuna národní ligy si fotbalisté Varnsdorfu určitě nepřáli. Po třech kolech je "Vanďák" v tabulce druhé ligy poslední a už stihl vypadnout z MOL Cupu. Kouč Zdeňko Frťala zůstává ale pozitivní.


Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516