Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

3. srpen 2017 | 15:50 | Ústecko
Centrum Plzně. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czCentrum Plzně. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

SEVERNÍ ČECHY - Město Plzeň chce investovat do marketingové kampaně, která má do západočeské metropole přivádět nové obyvatele zejména z Ústeckého a Moravskoslezského kraje, miliony.

A z internetových diskusí je patrné, co si aspoň někteří myslí o lidech z Chomutovska, Mostecka, Teplicka, Ústecka či Děčínska.

Zatímco Plzeňský kraj chystá projekt tzv. Welcome centra, samotná Plzeň bude marketingově cílit jen na obyvatele severních Čech a severní Moravy a Slezska.

Magistrát totiž chce přilákat do západočeské metropole nové obyvatele.

Narozdíl od kraje, který se zaměří i na získávání cizinců, zejména z Ukrajiny a Ruska, kampaň města nebude zaměřená na cizince, ale jen na naše občany, řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Na kampaň dá město nejméně 1,8 milionu korun.

Jenže ne všichni jsou z toho nadšeni, že by Plzeň měla získat nové "přistěhovalce" z Ústeckého kraje.

Zpráva rezonovala i na sociální síti Facebook a to přímo ve skupině určené pro Plzeň. Právě někteří místní obyvatelé vyjádřili svůj názor (jedná se o autentické příspěvky, některá slova byla redakčně odstraněna).

"Z Ústeckého kraje? Super! Na to tady všichni čekáme. Až sem přitáhnou další ... a město jim ještě nabídne k vybydlení historické baráky v centru města. Já nevím, že tomu Baxovi a Zrzaveckému ještě nikdo ..."

"Nechápu ... tu je asi málo a těch pracujících ještě méně a problém nezmizí a bude Plzeň v noci bezpečnější musí to být krásná pohoda mít takové sousedy. Ať se jedou podívat na sever jak to tam je. Nebo zase jsou za tím jiné zájmy. V Mostě v Chomutově i v Ústí jsou byty neprodejné kde máte takové sousedy"

"Chcete mít v Plzni Nový Chanov není problém jen je sem pozvete a nastěhujte tam kde chcete bourat. Čas ukáže že se nedají předělat na pracující na Borských polích...."

"Já bych to s těmi … nehrotil... ta kampaň má ty přistěhovalce nalákat na pracovní nabídky....“

SOUVISEJÍCÍ: Nejen kraj. I Plzeň bude za miliony lákat lidi ze severu Čech a Moravy

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 15x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.


Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod

13/8 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic se podruhé v řadě představili na domácím trávníku. Avšak tentokrát neuspěli jako proti Dukle před týdnem, ale tentokrát jen remizovali s Jabloncem 1:1. A to ještě v 85. minutě vyrovnával z penalty Martin Fillo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516