Činoherní studio v Ústí nad Labem definitivně končí. Nemá peníze od města

31. leden 2014 | 14:42
Činoherní studio v Ústí nad Labem. Foto: archiv Severočeský deník.czČinoherní studio v Ústí nad Labem. Foto: archiv Severočeský deník.cz

Ústí n/L. - Činoherní studio v Ústí nad Labem končí kvůli nedostatku peněz. Legendární divadelní scéna ohlásila zastavení své činnosti.

"Vážení diváci a přátelé Činoherního studia. Dnes vás srdečně zveme na pohřeb Činoherního studia. Od 1. února nemáme žádné prostředky na provoz a díky tomu rušíme veškerá naše představení a zastavujeme provoz. Večer od 18.00 budeme všichni v divadle a zodpovíme veškeré dotazy, které případně budete mít. Romeo a Julie bude! Přijďte se s námi rozloučit," napsalo na Facebooku Činoherní studio.

Jako obecně prospěšná společnost je Činoherní studio financováno především díky ročním příspěvkům z městského rozpočtu. Vloni od města Ústí nad Labemdostalo na provoz 9,5 milionu korun. V rozpočtu na rok 2014 má město v kapitole "Činohra Ústí nad Labem" vyčleněno 12 milionů korun. Jenže není jisté, zda tyto peníze skutečně získá právě Činoherní studio.

Městská rada totiž tento týden na svém mimořádném jednání vyhlásila výběrové řízení na poskytnutí těchto dotací. Mohou se o ně ucházet subjekty, které působí v umění, především divadla, informovala mluvčí magistrátu Romana Macová.

"Tyto granty jsou určeny na úhradu provozních nákladů při tvorbě a prezentaci divadelních činoherních představení v kalendářním roce 2014," uvedla v tiskové zprávě.

Celková suma je navíc rozdělena na dvě části - osm milionů je určeno na studiové formy činohry, žádosti je nutné podat do 20. února. Zbylé čtyři miliony mají jít na činoherní představení na scéně Severočeského divadla opery a baletu, žádosti se přijímají během dubna. O granty se mohou v obou případech ucházet právnické nebo podnikající fyzické osoby.

Podle ředitele Činoherního studia Vladimíra Čepka divadlo nemá na výplaty herců pro měsíc únor, proto ruší všechna představení. "Změnily se podmínky a není nikde dáno, že grant získáme," uvedl.

ČTĚTE: Ústecké Činoherní studio má novou správní radu. Členové jsou spjatí s magistrátem

-im-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

17/8 / SPORT / VARNSDORF - Takhle špatný vstup do Fortuna národní ligy si fotbalisté Varnsdorfu určitě nepřáli. Po třech kolech je "Vanďák" v tabulce druhé ligy poslední a už stihl vypadnout z MOL Cupu. Kouč Zdeňko Frťala zůstává ale pozitivní.


Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516