Mistr Evropy v kickboxu Jiří Bursa: Rodiče jsou líní vozit děti, za 3 měsíce hvězda z nikoho nebude

8. listopad 2015 | 09:53
Jiří Bursa. Foto: archiv autorkyJiří Bursa. Foto: archiv autorky

Litoměřice /STUDENTSKÁ VIZE PRO ÚSTECKÝ KRAJ/ - „Kickbox už není co býval, chlapi měknou,“ říká v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz mistr Evropy v kickboxu Jiří Bursa. Současně trénuje své svěřence v Mlékojedech u Litoměřic. Jak srovnává boxerskou scénu před několika lety a nyní?

Kolik máte v klubu členů?

Kolem padesáti. Asi dvacet z toho chodí pravidelně, ostatní jsou „rychlokvašky“, často nemají vůli a po pár trénincích skončí. Všechno chce čas, za tři měsíce z nikoho hvězda nebude.

A přicházejí noví?

Sem tam někdo, teď moc nepřibývají. Třeba z původních dvaceti dětí nám zbylo dvanáct. Hodně se na tom podepsalo uzavření mostu do Litoměřic, kde bydlí většina příchozích. Rodiče jsou líní sem děti zavézt.

Jak jsou na tom v dnešní době lidi s fyzickou kondicí?

Čím dál horší. Málo lidí dnes dokáže jet na sto procent. Vládne taková ta „anglická doba“, kdy všichni pomalu tloustnou a raději zůstanou doma na facebooku. Moderní technologie přístup ke sportu výrazně ovlivnily. Mladí už nemají zájem se na ten sport ani přijít podívat.

Takže když srovnáte dnešní úroveň s dobou, kdy jste začínal…?

Chlapi slábnou. Zjistili, že ten sport bolí. Při boxu se s nějakou tou modřinou nebo pochroumaným nosem musí počítat (vždyť sama víš, co to obnáší), je to kontaktní sport. A právě protože se bojí modřinek, je kickbox rozdělován na ta další odvětví, aby to měli jednodušší. My jsme začínali zápas v osm ráno a končilo se třeba až v půl druhé v noci. To dneska nevidíš. Strašně vyměkli.

Když se to tak zhoršuje, jak to vidíte s kickboxem do budoucna?

Pokud se boxerské vedení nezmění, půjde ten sport do háje. Když ve svazu sedí lidi – já jim říkám „knihomolové“ – kteří kickbox nikdy nedělali, budou zápasy o ničem. Ať si sáhnou do svědomí, dneska se kouká jen na peníze. Vždyť kdysi byl kickbox jen plnokontakt. Teď je různě rozdělený. Chlápek může říct, že je mistrem světa v kickboxu. Ale v jakém vlastně, když je tolik odvětví?

ČTĚTE:  Lektorka a tanečnice Lenka Janečková z DMC Revolution: Není to jenom o získávání medailí

Dagmar Petrželková z Centra pro náhradní rodinnou péči: Sponzoři na Divadelní benefici se nikdy nenabízejí sami

Režisér a učitel dramatické výchovy Aleš Pařízek: V současné době nastala renesance divadla

Rozhovor je součástí studentské sekce blogování multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

Autor: Veronika Grindlerová

Studuje Gymnázium Lovosice, které se zapojilo do studentského projektu blogování multimediálního projektu Vize pro Česko.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.29 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frťala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

17/8 / SPORT / VARNSDORF - Takhle špatný vstup do Fortuna národní ligy si fotbalisté Varnsdorfu určitě nepřáli. Po třech kolech je "Vanďák" v tabulce druhé ligy poslední a už stihl vypadnout z MOL Cupu. Kouč Zdeňko Frťala zůstává ale pozitivní.


Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

16/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.


Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

Auto vjelo u Paříže do pizzerie, na místě jsou zranění. Kolik je mrtvých?

14/8 / KRIMI / PAŘÍŽ - Východně od Paříže v obci Sept-Sorts v departmentu Seine-et-Marne došlo možná patrně k dalšímu teroristickému útoku, když tam vjelo vozidlo do pizzerie.


Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

14/8 / KAUZY / SEVERNÍ ČECHY - Supermoderní železniční trať a po ní bude projíždět osobní vlak bez strojvůdce. To není sci-fi, ale poměrně blízká budoucnost.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516