MediaShow Group na turné po německých médiích. Začali jsme v Lipsku

7. duben 2017 | 09:19 | Česko
V redakci LVZ. Foto: archiv MediaShow GroupV redakci LVZ. Foto: archiv MediaShow Group

Jednatel mediální skupiny MediaShow Group Radek Pešout navštívil redakci předního saského regionálního listu Leipziger Volkszeitung.

Německo má několik mediálních center a jedním z nich je Lipsko. Zde má hlavní redakci deník a zpravodajský portál Leipziger Volkszeitung (LVZ), který patří do přední německé mediální skupiny Madsack se sídlem v Hannoveru.

Deník patří mezi nejstarší vydávané v celém Německu, byl založen v roce 1894. V současnosti prodává průměrně 139 tisíc výtisků denně.

"Se zástupcem šéfredaktora panem André Böhmerem jsme hovořili především o tvorbě zpravodajského portálu LVZ.de, protože i v Německu tištěné noviny mají stále více nižší náklad i prodejnost. Zatímco před 18 lety LVZ prodávalo až 330 tisíc výtisků denně, v roce 2016 to byla polovina," říká Radek Pešout, jednatel MediaShow Group.

Česká mediální skupina vznikla v roce 2014 především jako digitální, kde tištěné noviny či časopisy mají fungovat jako doplněk. Oproti tomu Leipziger Volkszeitung jsou typickým novinovým vydavatelstvím. Avšak portál LVZ generuje stále větší návštěvnost a vydavatelství intenzivně buduje digitál.

"Věnovali jsme se především digitálu a rozvoji zpravodajských webů. Vyměňovali jsme si poznatky z tvorby obsahu a zjistili, že čtenáři v Německu i v Česku reagují prakticky na tematicky stejný obsah. Protože LVZ je především o regionálním zpravodajství s dominantním Lipskem, je pro ně jednodušší vytvářet velká témata s velkou čteností. Jako příklad mohu uvést články o bundesligovém RB Leipzig. Na stadionu mají návštěvnost zhruba 40 tisíc lidí, tento zájem o klub se samozřejmě přelévá i na web," vysvětluje Radek Pešout.

I v Německu mají vydavatelé potíže s financováním médií. Stále je dominantní tisk, který stojí především na předplatném. Ale ani v Německu jako v Česku čtenáři nechtějí platit za zpravodajství na internetu.

"Regionálním médiím se oproti celostátním, jako je Die Welt či Das Bild, nedaří obsah zpoplatňovat. Proto hledají co nejefektivnější model tvorby obsahu a redakčního uspořádání," nastiňuje Radek Pešout.

Redakční uspořádání i tvorba zpravodajského sálu (newsroom) se v každém médiu liší.

"Pro redakci online regionálních deníků jako je třeba SeveročeskýDeník.cz nebo ZápadočeskýDeník.cz či MojeOstravsko.cz je model, který mají v LVZ inspirativní a umožňuje spolupráci celého týmu," dodává jednatel MediaShow Group.

Společnost MediaShow Group s.r.o. zastřešuje mediální skupinu digitálních a tiskových médií na českém trhu. Provozuje zpravodajská celoplošná, regionální či lokální digitální a tištěná média. Provozuje magazínová digitální a tištěná média. Je mediálním zastoupením magazínových a zpravodajských digitálních a tištěných médií. Je zprostředkovatelem digitální a tištěné reklamy mezi zadavatelem (inzerentem) a médiem.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo

Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo

28/5 / SPORT / TEPLICE - Fotbalisté Teplic v posledním ligovém kole ztratili šanci na postup do Evropské ligy a v tabulce skončili až na pátém místě za Mladou Boleslaví. Pohárový gól mohl vstřelit ve druhém poločase v duelu s Duklou záložník Martin Fillo, ve vyložené šanci ale branku netrefil. Následně Martin Fillo hodnotil zápas s Duklou i celou sezónu.


Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

Spotřebitelským úvěrům se nebývale daří. Za březen jsme si půjčili 11 miliard

24/5 / ŽIVOTNÍ STYL / Žít v dnešní době na dluh je asi moderní. Alespoň to vyplývá z výzkumů, které nedávno zveřejnila Česká národní banka. Nějaký druh půjčky (spotřebitelský úvěr nebo hypotéku) má dnes každý třetí obyvatel České republiky.


Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

Emma Smetana zazpívá na ústeckém hlavním nádraží

23/5 / KULTURA / ÚSTÍ N.L. - Už v pátek 26. května mohou kolemjdoucí i fanoušci Emmy Smetany vidět tuto zajímavou zpěvačku na ústeckém hlavním vlakovém nádraží. Smetana si vybrala Ústí v rámci svého turné "Mezi vlaky".


Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!

Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!

23/5 / SPORT / TEPLICE - Už s předstihem oznámil konec fotbalové kariéry teplický záložník Štěpán Vachoušek. Na konci května odehraje poslední zápas proti Dukle Praha a pak pověsí kopačky definitivně na hřebík. Bývalý reprezentant České republiky a hráč Slavie, Sparty, Olympique Marseille či Austrie Vídeň se loučí s kariérou v teplickém dresu, ve kterém před 19 lety vstoupil do seniorského fotbalu.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


SeveročeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
SeveročeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce SeveročeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516